“Gençlik Gelişim Akademisi” Projesi tanıtıldı

“Gençlik Gelişim Akademisi” Projesi tanıtıldı

Bilgi İletişim Sanat Eğitim ve Kültür Gençlik Kulübü Derneği (BİLSEK) tarafından organize edilen, İçişleri Bakanlığı, Dernekler Daire Başkanlığı desteği ile yürütülen “Gençlik Gelişim Akademisi” projesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde (KSÜ) tanıtıldı.


KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Kıllı, “Gençler bir milletin istikbalini gösteren aynalar gibidir. Gençler enerjilerini vatan ve millete faydalı işlere harcayarak katma değer üretmelidirler. Bu proje gençlerin hayata hazırlanmasında önemli bir görev üstlenecek” dedi.
KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Örnek ise bu projenin farkındalık yaratmada ve rekabette öne geçmede gençlere yardımcı olacağını söyledi.
Proje koordinatörü Abdulgaffar Polat da “Gençlik Gelişim Akademisi” projesini tanıttı. Proje kapsamında gençleri iş hayatına hazırlama, donanımlı bireyler yetiştirme ve genç işsizlik oranını aşağıya çekmeye yardımcı olunmanın amaçlandığını belirten Polat, proje kapsamında gençlere 185 saat eğitim verileceğini ifade etti.
9 ay sürecek olan “Gençlik Gelişim Akademisi” sonunda projeye katılan gençlere sertifika verilecek.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63