Gönül coğrafyamıza yardımlar sürüyor...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin organizesinde STK ve şehir halkının desteği ile Suriye’nin İdlip kendine yardımlarını sürdürüyor. Bugün gönderilen 4 ile Suriye’ye Kahramanmaraş’tan 189 tır yardım gönderilmiş oldu.

Gönül coğrafyamıza yardımlar sürüyor...

Gönül coğrafyamıza yardımlar sürüyor

 Yaklaşık 8 yıldır yaşanan iç karışıklık nedeniyle bir türlü düzelemeyen Suriye’ye, bir nebze acıları hafiflesin diye yardımlar sürüyor. Kahramanmaraş Valiliği, Kaymakamlıklar, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve STK’ların desteği ile KAFUM’dan 4 tır daha Suriye’ye gönderildi.
Burada bir konuşma yapan Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan: “Büyükşehir Belediyemizin organizasyonun da STK’ların çalışmaları ile Kahramanmaraşlılarımızın ayrıca öğrencilerimizin katkıları ile damlaya damlaya göl olur hesabı ile Suriye İdlib’e uğurlamak üzereyiz. Mazlum, mağdur milletlerin yanında olmuştur her zaman ülkemiz ve hükümetimiz. Bunun güzel bir örneğini daha yaşıyoruz.  Bu acılar son bulur. Suriye eski günlerine kavuşur” dedi

YARDIMLAR SÜRECEK

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya’da şunları dile getirdi: “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve şehirde bulanan STK’lar, Valiliğimiz, Kaymakamlığımız ve tüm Kahramanmaraşlılar olarak bir gurur gününü daha yaşıyoruz. Bugün 189’uncusu olan 4 tırı daha gönderdik.  1tır giyim, 1 tır un, 1 tır yatak, 1 tır giyim 4 tır daha İDLİB’e yardım ettik. Kahramanmaraş’ta yaşayan insanlarımız hakikaten kadir şinas insanlardır. Biz kampanyayı başlattığımızdan bu yana birkaç defa kampanyayı burada bitirelim dememize rağmen, yardımları ardı arkası kesilmedi. Bizde üzerimize düşen görevi yerine getirmek açısından gelen yardımlarımızı, mazlum olan, mağdur olan insanlara ulaştırmak üzere bu kampanyayı yürütmeye devam ediyor. Eş zamanlı olarak valiliğimiz ve kaymakamlıklar aracılığımız ile Yemen kanpanyamız devam ediyor. Buradan bütün kurum kuruluşlarımıza ve Kahramanmaraş halkına çok teşekkür ediyorum. Hem Büyükşehir Belediyesi olarak kurum kuruluşlar olarak bundan sonra da bu organizasyonları yapmaya devam edeceğiz”
Konuşmaların ardından dualar ile tırlar Suriye’nin İdlip kentine doğru yola çıktı.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63