İçişleri Bakanlığı'ndan patlama ile ilgili açıklama!

İçişleri Bakanlığı'ndan patlama ile ilgili açıklama!

İçişleri Bakanlığı, Şanlıurfa Suruç'ta meyadana gelen patlamayla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada 27 kişinin öldüğü 100'e yakın kişinin ise yaralandığı belirtildi.


Şanlıurfa Suruç'ta meydana gelen patlamayla ilgili İçişleri Bakanlığı internet sitesinden açıklama yaptı. Açıklamada şunlar denildi: 


"Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde bugün saat 12:00 civarında bir terör saldırısı yaşanmıştır. İlk belirlemelere göre saldırıda 27 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Can kaybının artmasından endişe edilmektedir. Bölgedeki hastanelerde 100’e yakın yaralı vatandaşımızın tedavisine devam edilmektedir. Bölgede incelemelerde bulunmak üzere teknik ekip görevlendirilmiştir.


Güvenlik güçlerimiz vatandaşlarımızın emniyetini sağlamak üzere gereken tüm tedbirleri almıştır.
Resmi açıklamalar Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenli olarak yapılacaktır. Bunun dışında iddialara itibar edilmemesini önemle rica ediyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu terör saldırısı karşısında herkesi kenetlenmeye ve sağduyulu davranmaya çağırıyoruz.


Ülkemizin huzur ortamına kastetmiş bu hain saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyor, hayatını kaybetmiş olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.
Bu menfur saldırıyı gerçekleştirenleri devletimiz en kısa sürede bulacak, failler yargı önüne çıkartılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63