İlker Başbuğ: Benim bir yılımı çaldılar..

İlker Başbuğ: Benim bir yılımı çaldılar..

Kitabını yazan uzmanın iddiasına göre emekliliğe hazırlanan Genelkurmay Başkanı beş gün önce böyle dedi.

“Orgeneral Başbuğ ile Tarih ve Gelecek” kitabını yazan Ercan Çitlioğlu, Genelkurmay Başkanı’yla beş gün önce yaptığı görüşmeyi Akşam gazetesinden Şenay Yıldız’a anlattı. Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Güvenlik ve Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Çitlioğlu’na göre TSK’ya veda etmeye hazırlanan Başbuğ kırgın.

İşte Çitlioğlu’nun beş gün önce Org. Başbuğ’la baş başa yaptıkları görüşmeden aktardıkları:

İKİNCİ YIL ZOR GEÇTİ

“Öfkeli değil kırgındı. Benim bir yılımı çaldılar, dedi görüşmemizde. İki yıllık görev süresinin ancak bir yılında TSK’nın sistemi, yeniden yapılandırılması gibi konularda çalışabildiğini söyledi. Ama ikinci yılı zor geçti.”

DAYATILAN KOŞULLAR…

“Yargıya giden konular, gözaltına alınan silah arkadaşları, ihbar belgeleriyle uğraşmak zorunda kaldı. Planladıklarının bir kısmını dayatılan koşullar nedeniyle yapamadı. Bunun yarattığı burukluğu sezdim. Yine de çok başarılıydı.”

“TSK İKİ YILDIR DAYAK YİYOR”

“TSK adına bir başkası hiç konuşmadı. Genelkurmay Başkanı’nın da seçmen kitlesi var. 700 bin kişilik topluluk. Memuru, uzmanı, öğrencisi, onların aileleri. 5 – 6 milyon kişi eder. TSK iki yıldır dayak yiyor. Gözler kime çevrilir?”

“SÖZÜN BİTTİĞİ YER” DEMİŞTİ…

Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ’un, bir süre önce gazeteci Uğur Dündar’a verdiği röportajda “Sözün bittiği yer” demesi ve “İrtica Eylem Planı’nı ‘malum’ gazeteye polis servis etti” sözleri çok tartışılmış, ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Detay vermek, terörle mücadelenin başarısını etkiler” açıklamasını yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2010, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63