İnandı, mücadele etti, kanseri yendi

 İnandı, mücadele etti, kanseri yendi

İnancını kaybetmeyerek ve günlük hayattan kopmayarak kanseri yendi. Şimdi ise Avrupa turnesi yaptı.


 "UMUDUMU HİÇ KAYBETMEDİM"


Okulunu dondurmak zorunda kaldığını belirten 24 yaşındaki Ayşenur Olgar, "Hastalığımı öğrendiğimde tek başınaydım, umudumu hiç kaybetmedim. Dağcılık sporu ile ilgilendim, maçlara gidip tezahürat yaptım. Anlayacağınız hayatın tadını çıkarmaya devam ettim" dedi.


HASTALIĞI YENMEYİ BAŞARDI


Gece gündüz demeden onu yalnız bırakmayan ailesi ve arkadaşları, hatta tanımadığı kişilerden dahi dua aldığını söyleyen Olgar, radyoterapi alırken okuluna geri döndü. Müjdeli haberi geçen yılın sonunda alan ve kanseri yenen Olgar, okuldan mezun olup söz verdiği  Avrupa gezisine çıktı.


AVRUPA'YI ADIM ADIM GEZDİ


Avrupa gezisine amcasının yaşadığı  İsviçre'den başlayan Olgar,daha sonra  Fransa ve  İtalya'ya gitti,  İsviçre'de helikopterle şehri seyredip,  Fransa'da yağmur altında gezdi.  İtalya  Milano'yı ise sokak sokak adımladı.


"KANSERİ GÜLEREK YENDİM"


Olgar, kanseri nasıl yendiğini soranlara ise şu cevabı veriyor: "İşin sırrı gülebilmek. Kanseri sadece gülerek ve sürekli içinde bulunduğum durumla dalga geçerek yendim. Fiziken çok yorulup, çok acı çektim, ama psikolojimi güçlü tutmaya çalıştım. Kader cesurlara gülermiş" dedi.


 


 


 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2016, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66