İsrail'den bombalı paket oyunu!..

İsrail'den bombalı paket oyunu!..

İsrailli ajanların Bulgaristan’da tatil yapan İsrailli turistlerin çevresindeki güvenlik önlemlerinin artırılmasını sağlamak için Türkiye’den bu ülkeye giden bir yolcu otobüsüne bomba yerleştirdikleri öne sürüldü.Bulgar Televizyonu’nun İsrail Televizyonu’na dayandırdığı habere göre, Bulgar sınır polisi, Türkiye’den Bulgaristan’daki bir kış turizm merkezine İsrailli turistleri götüren bir otobüste bomba dolu valizler buldu.


Ancak haberin medyada yayınlanmasından sonra açıklama yapan Bulgaristan İçişleri Bakanlığı bomba bulunduğu iddialarını kesin bir dille reddetti.
Olayı araştıran Bulgar yetkililerin haberin, İsrail Ulaştırma Bakanlığı Güvenlik Dairesi tarafından yayıldığını tespit etti.Buna göre İsrailli yetkililer, Bulgaristan’da yayın yapan Darik Radyosu’na, Türkiye’den gelen bir otobüsün bagajında bomba bulunduğu istihbaratını verdi.


Bulgar yetkililer, yalan istihbaratın, İsrail ajanları tarafından öldürülen Lübnan Hizbullah’ın liderlerinden Imad Mugniye’nin ölüm yıldönümü olan 12 Şubat’ta Bulgar yetkilileri turizm bölgesinde güvenli önlemlerini artırmaya zorlamak için yayıldığını ortaya çıkardı. (milliyet)

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2012, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63