İşte sözün bittiği yer!...

İşte sözün bittiği yer!...

Hangi savaş küçücük çocukların, bebeklerin katledilmesini haklı kılabilir ki... Gazze'de bir insanlık dramı yaşanıyor. İsrail'in yağdırdığı bombalar minicik çocukların hayatını karartıyor.

Dün Gazze hastanelerine getirilen 60 cesetten en az 13'nün çocuk olduğu, harekatta şu ana kadar ölen çocuk sayısının 100'ü aştığını bildiriliyor.

İSRAİL OKUL VURDU

Gazze'de İsrail bugün bir BM okuluna hava saldırısı düzenledi. Saldırıda 40 Filistinli öldü. Aralarında çocuklar da var. Onlarca da yaralı var. Oysa BM'nin mülteci konumundaki Filistinliler için yaptırdığı okul sığınabilecekleri tek yerdi.

İnsanlık trajedisi yaşanıyor
BM'nin Filistinli Mülteciler için kurduğu ajansın (UNRWA) Başkanı John Ging, İsrail'in önce havadan sonra da karadan vurduğu Gazze Şeridi'ndeki durumun her geçen saniye daha da kötüleştiğini söyledi.

Ging, 11. gününe giren İsrail saldırıları yüzünden Gazze Şeridi'nde ''bir insanlık trajedisi'' yaşandığını belirttiği açıklamasında, ''Burada her an kötüleşen korkunç bir trajedi söz konusu. Yaralı insanlar yığın yığın akın ediyor. İnanılır gibi değil'' ifadesini kullandı.

Gazze'deki Şifa Hastanesi'ni ziyaret ettikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Ging, ''Duyduklarımdan ve gördüklerimden şoke oldum. Yaraların durumuna akınca, gözle görülür biçimde insanlıktan ne derece uzak bir noktaya ulaştığımız ortada'' dedi. İnsanların şiddetten kaçarak sığındığı BM'nin idaresindeki okulun da vurulduğunu hatırlatan Ging, ''Gazze'de güvenli ya da sığınılabilecek tek bir yer bile yok. Herkes korku içinde, travma geçiriyor, çünkü şiddetten kaçacak bir yer yok'' diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2009, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63