İşte yeni Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar

İşte yeni Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar

Son çıkan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi’ne göre Kahramanmaraş Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili olarak görev yapan Abdullah Şahin, Sivrihisar Kaymakamlığı’na atandı.

Kararnameye göre; Türkoğlu’nun başarılı kaymakamı Gazi Levent Kurtoğlu ise Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak atandı.

Abdullah Şahin'in tayininin çıkması nedeni ile Genel Sekreterlik makamına kimin oturacağına dair bir süredir durulan spekülasyonların ve milletvekilleri arasındaki anlaşmazlıkların yeniden su yüzüne çıkmasına kesin gözü ile bakılıyor.

YENİDEN GENEL SEKRETER KİM OLACAK TARTIŞMALARI YAŞANACAK

Prof. Dr. Mehmet Sağlam bu makama bir vali yardımcısının yani bir bürokratın oturmasının doğru olacağı tezini devam ettirirken, Fatih Arıkan akrabası Servet Vural'ı, Dr. Cafer Tatlıbal ise danışmanı Alaattin Nalcıoğlu'nu ve AKP İl Başkanı Atıf Şirikçi de arkadaşı Murat Kayıoğlu'nu Genel Sekreter yapmak istemiş ancak geçen ay Ankara'da biraraya gelen milletvekilleri Abdullah Şahin'in vekalet etmesi yönünde fikir birliğine varmışlardı.

Tarafların üzerinde bir türlü anlaşmaya varamadıkları bu isimlerin yanında; şu anda İl Özel İdaresi Genel Sekreter yardımcısı olarak görev yapan İhsan Karadutlu'nun da başarılı çalışmalara imza attığı ve genel sekreterlik makamı için uygun bir isim olabileceği de ileri sürülmeye başlandı.

İŞTE KARARNAMENİN KAHRAMANMARAŞ İLE İLGİLİ BÖLÜMÜ

Sivrihisar Kaymakamlığı’na Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Abdullah Şahin,

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Gen. Müd. Şube Müdürlüğü’ne Türkoğlu Kaymakamı Gazi Levent Kurtoğlu,

Sapanca Kaymakanlığı’na Göksun Kaymakamı Osman Sarı,

Ceylanpınar Kaymakamlığı’na Afşin Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu,

Bingöl Vali Yardımcılığına Nurhak Kaymakamı Abdulaziz Aydın,

Elbistan Kaymakamlığına Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Ahmet Altıntaş getirildi.

İŞTE GELENLER

Kahramanmaraş Vali Yardımcılığına Kulp Kaymakamı Servet Güngör,

Kahramanmaraş Vali Yardımcılığına Enez Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu,

Göksun Kaymakamlığına Doğubeyazıt Kaymakamı Cemalettin Demircioğlu,

Afşin Kaymakamlığına Altıntaş Kaymakamı Faik Arıcan,

Türkoğlu Kaymakamlığına Çınar Kaymakamı Atila Kantay,

Nurhak Kaymakamlığına ise Beydağ Kaymakamı Serdar Kartal getirildi.

YENİLERİ YAKINDAN TANIYALIM

Servet GÜNGÖR (Kahramanmaraş Vali Yardımcısı)


Kulp Kaymakamlığından gelecek olan Servet GÜNGÖR 1981 Çemişgezek doğumludur. İlk, orta ve lise tahsilini Elazığ'da tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden 2001 yılında mezun oldu. Aynı yıl İçişleri Bakanlığı tarafından açılan sınavı kazanarak Kayseri Kaymakam Adayı olarak çalışmaya başladı.Bir yıl süresince Gaziantep ili Araban İlçesinde kaymakam vekilliği görevinde bulundu. İngiltere'de Exeter Üniversitesinde Kamu Yönetimi ve Kamu Politikası alanında yüksek lisansını tamamladı ve "E-Devlet ve Kamu Bilgi Paylaşımında Kişisel Bilgilerin Gizliliği" isimli tezi ile yüksek lisans derecesini aldı. Kaymakamlık kursunu dönem ikincisi olarak bitirdi ve Gaziantep'in Nurdağı ilçesi kaymakamlığını tercih etti. 26.10.2006 tarihinden itibaren Kulp Kaymakamı olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir kız çocuğu babası olan Servet GÜNGÖR çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilmektedir.

Mustafa Anteplioğlu (Kahramanmaraş Vali Yardımcısı)

1976 Kilis doğumlu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra çeşitli ilçelerde kaymakamlık yaptı.

Cemalettin Demircioğlu (Göksun Kaymakamı)

27 Ocak 1972 tarihinde Tokat'ın Reşadiye ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümündeki lisans tahsilinin ardından 05 Ocak 1999 tarihinde Tokat Kaymakam adayı olarak mesleğe ilk adımını attı.Kaymakam adaylığı döneminde sırasıyla Pazar, Yahyalı ve Bozkurt ilçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı. Yabancı dil eğitimi ve mesleki bilgileri artırmak üzere Londra da dokuz ay kaldı. Yine adaylığı döneminde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde “Türkiye İçin Sürdürülebilir Enerji ve Çevre Politikaları” adlı tezi ile yüksek lisansı tamamladı. Kaymakamlık kursunun ardından Karamanlı ilçesi, Doğanyol ilçesi ve Karahallı ilçesi Kaymakamlıkları yaptı. Evli ve iki çocuk babası olup halen Doğubayazıt ilçesi Kaymakamlık görevini sürdürmektedir.

SUYU ARAYAN ADAM

Ağrı internet sitelerinde yer alan haberlere göre; Doğubayazıt'ta göreve başladığından bugüne değin birçok başaralı işlere imza atan ve 50 yıldan beri hasret kalınan Balık gölü suyu projesini yaşama geçirerek haklı bir şekilde halk tarafından kendisine SUYU ARAYAN ADAM lakabı takılan Kaymakam Cemalettin Demircioğlu'nu bugüne kadar alışılmışın dışında kendisini halk arasına görmek olanaklı.

Demircioğlu'nu sabah saatlerin de bir esnaf kahvesinde vatandaşlarla çay içerken veya kentin kuytu bir yerindeki esnafın dükkanının önünde sandalye atıp, esnaf ve halkla sohbet ederken veya kent sorununu tartışmak ve çare bulmak için bir muhtar ile sohbet ederken görmek sizleri şaşırtmasın!

Demircioğlu bir sanatsal, eğitsel ve kültürel kişiliğinin ötesinde yıllardan beri kangren olmuş su sorununa Hipokrat gibi reçete hazırlayarak SUYU ARAYAN ADAM olmanın ötesi, bu son hamlesiyle HALK ADAMI olduğunu da göstermiştir.

Faik ARICAN (Afşin Kaymakamı)

Kaymakam Arıcan, ilk ve orta öğrenimini İzmir'in Bayındır İlçesi'nde, lise öğrenimini Konya'nın Ereğli İlçesi'nde, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde, yüksek lisans eğitimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nde kamu hukuku alanında tamamladı. Mezuniyet sonrası avukatlık stajı, hakim savcı adaylığı ve 3 yıl süren kaymakamlık stajından sonra 2002 yılının Şubat ayında Denizli'nin Çameli İlçesi'ne asaleten atanan Arıcan, daha sonra 7 Ekim 2002'de Iğdır'ın Karakoyunlu İlçesi'nde kaymakamlık görevine başladı. 4 Ekim 2004 tarihinde Tokat'ın Almus İlçesi'nde görev alan Kaymakam Arıcan, 4 Ekim 2006 tarihli İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Altıntaş İlçesi'ne atandı.

ATİLA KANTAY (Türkoğlu Kaymakamı)

Isparta'lı olan Kantay, 1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1994 – 1998 yılları arasında Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 1998 yılında Antalya Kaymakam adayı olarak göreve başlayan KANTAY; Eskişehir Alpu ve Ağrı'nın Taşlıçay ilçelerinde kaymakam olarak çalıştıktan sonra 11 Ekim 2004 tarihinde Denizli ili Honaz ilçesine atandı.

Denizli'nin Honaz ilçesi kaymakamı iken Diyarbakır Çınar Kaymakamlığı'na atanan Atila Kantay da, Vali Yardımcısı Vekili olarak Diyarbakır'da göreve yapmaktaydı.

Ankara üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi bölümünde "Kırsal Alanda Yaşayan Çocukların Geleceğe Yönlendirilmesinde Mülki İdarenin Rolü" konulu yüksek lisans çalışması,

• 2001 yılında göçmen tarım işçilerinin çocukları için Eskişehir Alpu’da “Çadır Okul” Projesinin yapımı,

• Ağrı Taşlıçay’da başlatılan “Ağaç Dikme Kampanyası’nda”2 yılda toplam 132 bin ağaç dikimi, (Taşlıçay 2003 yılında kendi gurubunda, Türkiye’nin bir yılda en fazla ağaç dikilen ilçesidir)

• Nisan 2003’te Atatürk Üniversitesi Ağrı Eğitim Fakültesinde “Köy Öğretmenlerinin Uyum Problemleri” konusunda konferans,

• Haziran 2003’te Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin düzenlediği MİA (Mülki İdare Amirleri) - STK(Sivil Toplum Kuruluşları) işbirliği sempozyumunda “Neden Köy Çocukları?” konulu bildiri ve sunum,

• Şubat 2004’te Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi “ Kırsal Çocuk ve Mülki İdare” konusunda konferans,

• UNİCEF Türkiye Temsilciliği ve Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonunun finansal ve teknik desteği ile , T.C. Başbakanlık ve T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının himayesinde, (12-13 Haziran – 2006 ) Ankara Swisotel'de Çocuk Yoksulluğu Konferansında “ Çocuk İşçiliği” konusunda bildiri ve sunum,

• T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ILO Türkiye Temsilciliğinin teknik desteği ile “ Türkiye de Çocuk İşçiliğinin En Kötü Biçimlerinin Ortadan Kaldırılması Projesi” Erzurum (26-29 Kasım – 2006) proje koordinasyonunda sunum,

• 10.Ulusal Halk Sağlığı Kongresinde ( 6- 8 Eylül – 2006 ) “ Mevsimlik Tarım İşçilerinin Eğitimi ve Sağlık Hizmetleri “ konulu kısa film,

• Denizli – Kocabaş ve yöresinde esmer vatandaşların çocuklarının yetiştiği sosyal, kültürel ortamların incelenmesi ve geleceğe yönlendirilmeleri konularında araştırma raporu ( Haziran – 2006 )

Serdar KARTAL (Nurhak Kaymakamı)

1983 yılında Balıkesir’de doğdu. Aslen Malatya’lı olup, ilköğretimini Elazığ’da ortaöğretimini Malatya’da tamamladı.1999 - 2003 yılları arasında Ankara üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde öğrenim gördü. 2004 yılında Malatya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine katıldı. İl Merkez stajını Malatya’da tamamladı. Malatya Battalgazi’de Kaymakam Refikliği, Düzce İlinde Mülkiye Teftiş Stajını tamamladı. Bir süre Yozgat Çandır ve Gaziantep Yavuzeli İlçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı.2005 -2006 Yılları arasında İngiltere’ de yabancı dil ve yönetim sistemi eğitimi gördü. 16.03.2007 tarihinde itibaren Beydağ Kaymakamı olarak göreve başladı. Evli olup, İngilizce bilmektedir. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2008, 06:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66