Kaddafi'yi pazarlık konusu yaptılar..

Kaddafi'yi pazarlık konusu yaptılar..

Hafta sonu yakalanan Seyfülislam Kaddafi, Libya'da pazarlık konusu oldu.


Hafta sonu yakalanan Seyfülislam Kaddafi, Libya'da pazarlık konusu oldu. Seyfülislam'ı Zintan kentinde tutan rakip milisler, oğul Kaddafi karşılığında, yeni hükümette Savunma Bakanlığı görevinin kendilerine verilmesini istedi.


Öldürülen devrik lider Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam, yeni kurulacak hükümet için pazarlık kozu oldu.


Milisler, Zintan'da tuttukları Seyfülislam Kaddafi karşılığında, bu hafta açıklanacak yeni hükümette, Savunma Bakanlığı'nın kendilerine verilmesini istedi.


Bu konuda pazarlıklar devam ederken oğul Kaddafi'nin nerede yargılanacağı sorusu da yanıt buldu.


Uluslararası Ceza Mahkemesi, insanlığa karşı suç işlemekle itham ettiği Kaddafi'yi, Lahey'de yargılamak istese de Libya Ulusal Geçiş Konseyi, Seyfülislamın, ülkede yargılanacağını açıkladı.


YARGILANACAĞI ZAMAN TRABLUS'A GETİRİLECEK
Zintan kentinde gizli bir yerde tutulan oğul Kaddafi'nin, yargılanacağı zaman Trablus'a getirileceği ifade edildi. 39 yaşındaki Seyfülislam'ın idamla cezalandırılmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.


Seyfülislam Kaddafi, cumartesi günü ülkenin güneyinde, Nijer sınırına yakın Uberi'de yakalanmış ardından uçakla,, Zintan kentine getirilmişti.


Muammer Kaddafi ve oğul Mutasım, 20 Ekim'de ülkenin güneyindeki Sirte kentinde yakalanmış sonra da linç edilerek öldürülmüştü. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2011, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63