Kahramanmaraş Belediyesi'nde ihale soruşturması!

Kahramanmaraş Belediyesi'nde ihale soruşturması!

Kahramanmaraş Belediyesi’ne bugün sabah saatlerinde gelen polisler heyecana ve hareketli anların yaşanmasına neden oldu.

Kanal 46 Belediye ve İstihbarat Servislerinin edindiği bilgiye göre; bugün sabah saat 10 sıralarında Belediye’nin Şekerdere Bulvarı üzerindeki hizmet binası gelen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil polisler, Etüd, Plan ve Proje Müdürlüğü’nde görev yapan bazı memurların ifadesine başvurdu. Soruşturmanın bazı ihalelerle ilgili olduğu tahmin edilirken, polislerin bazı evraklar üzerinde de incelemeler yaptığı bilgisine ulaşıldı.

Konu hakkında aradığımız Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, olayı doğrulayarak söz konusu çalışmanın savcılık talimatı ile gerçekleştirdiğini ve buna göre hareket edilmekte olduğu bilgisini verdi.

İFADESİNE BAŞVURULACAK KİŞİ SAYISININ ARTMA İHTİMALİ YÜKSEK!

Elde edilen bilgiye göre; Kahramanmaraş Belediyesi’nde görev yapan F.Y. (50), H.M. D. (56), H. K. (45) ve B.G. (46) ile özel bir şirketin sahibi olan E.B. (25) isimli şahıslar, 2008-2009 yılları arasında hizmet alımı ihalelerinde usulsüzlük yapıldığı iddiası ile savcılık talimatına göre bilgilerine başvurulmak üzere emniyete götürüldü. Bu kişilerin yine savcılık talimatına göre adliyeye sevk edilip-edilmeyecekleri de belli olacak.

Bu arada soruşturmanın önümüzdeki günlerde genişleyerek devam edeceği ve bazı kişilerin daha ifadelerine başvurulabileceği de öne sürülüyor. (BELEDİYE VE İSTİHBARAT SERVİSİ -www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2010, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER