Kahramanmaraş'ta 19 Mayıs kutlandı

Kahramanmaraş'ta 19 Mayıs kutlandı

Kahramanmaraş'ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, AtatürkMeydanı'nda törenle kutlandı.


Atatürk Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünden düzenlenen törene; CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Esat Şengül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, gazi ve gençler katıldı.


Saygı duruşunda bulunulan törende; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kabakçı, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Tören İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.


Tören ardından gazetecilere açıklama yapan CHP İl Başkanı Şengül, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 19 Mayıs gününün gençlere armağan edildiğini hatırlatırken şöyle dedi: "Ulu Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu cumhuriyetin gençlerinin alanları doldurmasını isterdik. Türkiye'nin bayram tadını yaşamasını isterdik, ama maalesef iş başındaki hükümetin yasakçı anlayışından dolayı bayram sadece İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla sona erdi. Bayram kutlamaları halkın katılımıyla olurdu. Günümüzdeki bayramların ne çocuklarımıza ne gençlerimize iyi bir izlenim bırakmayacaktır. Biz parti olarak Elbistan'da 19 Mayıs kutlamalarını gerçekleştireceğiz, bayramı bayram tadında yaşıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63