Kahramanmaraş'ta gazi olmuştu...

Kahramanmaraş'ta gazi olmuştu...

Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesi Koçdağı kırsalında mayına basarak yaralanan Gazi Gökhan Açıkgöz, memleketi Bayburt'un Demirözü ilçesinde coşkuyla karşılandı. Açıkgöz, 88/1 tertip olarak gittiği asker ocağında terhisine 6 ay kala 28 Eylül 2008 tarihinde Koçdağı kırsalında arazi arama ve tarama yaparken mayına basmak suretiyle sağ ayağını bot hizasından kaybetmişti.

Açıkgöz, yaralandıktan sonra Malatya'daki askeri hastanede 11 gün, Elazığ'daki hastanede 8 gün, ardından Ankara GATA'da Plastik Cerrahi bölümünde 69 gün tedavi görmüştü. Gazi Açıkgöz, bugün Ankara'dan uçakla Trabzon'a, oradan da karayolu ile Demirözü ilçesine getirildi. İlçe meydanında toplanan vatandaşlar gazi Açıkgöz'ü bağrına basarken, ailesinin düzenlemiş olduğu karşılama töreninde duygulu anlar yaşandı. Şehit Aileleri Dernek Başkanı H.Haluk Akkoyunlu, Genelkurmay Başkanlığı tarafından gönderilen Gazi rozetini takarak Açıkgöz'ü tebrik etti. Programda gazinin akrabaları gözyaşlarına engel olamazken, arkadaşı Demirözü İlköğretim Okulu Öğretmeni Emrah Gültekin duygulu bir konuşma yaptı. Gazi babası Zakir Açıkgöz ise kendilerinin büyük bir mutluluk içinde olduklarını, bunun sebebinin evlatlarının hem vatan uğruna gazi olması hem de baba ocağına gelmesi olduğunu vurguladı.

Gazi Açıkgöz, meydandaki karşılamanın ardından büyük bir bayrak eşliğinde 'şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları ile Esentepe mahallesindeki baba evine götürüldü. Anne Fatma Açıkgöz, oğluyla kucaklaşırken gözyaşı döktü. Gazi Açıkgöz'e 1 ay sonra protez ayak takılacağı belirtildi. (CİHAN)

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2008, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63