Kahramanmaraş'ta internet erişim noktalarına sıkı denetim

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından il genelinde tüm internet kafeler aynı anda denetlendi.

Kahramanmaraş'ta internet erişim noktalarına sıkı denetim

29.01.2019 günü Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde  il merkezi ve ilçelerinde tüm internet kafeler denetimden geçirildi.

 29.01.2019 Salı günü  Kahramanmaraş İl merkezi ve ilçelerde eş zamanlı olarak,  İlçe Belediye Başkanlıkları, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, İlçe Sağlık Müdürlüklerinden Personelin oluşturduğu Komisyon üyelerinin katılımıyla yapılan İnternet Kafe Denetimi uygulaması kapsamında internet kafeler detaylı bir sekilde denetlendi. İnternet kafelerde yaşı küçük çocuk kontrolu ve tüm şahısları gbt kontrolünden geçiren polis ekipleri, işyeri ruhsatlarını da inceledi. Aynı anda internet kafeler çevresindeki sahıs ve araçlar kontrol edildi. Diğer kurumlardan katılan komisyon üyeleri de kendi açılarından detaylı tarama yaptı.

İl genelinde 29 polis ekibi ve 149 polis mekurumun katılımı ile;

513 şahsın Gbt kaydı  sorgulandı. 87 internet kafe ve çevresi denetlendi. Yakın çevrede bulanan  47 araç kontrol edillirken, 6 araca çeşitli ihalelerden 5.219 TL ceza tatbik edildi. Kural ihlalleriyle ılgili kafeler hakkında notlar tutuldu. Kafeler çevresinde 4 sahıstan kesici alet ele geçilip men edilirken, 2 kayıp şahıs bulundu, 1 aranan şahıs yakalandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66