Kahramanmaraş'tan deprem mağdurlarına yardım eli!...

Kahramanmaraş'tan deprem mağdurlarına yardım eli!...

'Kimse Yok mu Derneği'nin Çin'de meydana gelen deprem ve Myanmar'daki sel felaketinin açtığı yaraları sarmak için başlattığı kampanyaya Kahramanmaraş Özel Ali Kenger Lisesi'nden destek geldi. Okulun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü'nün yaptığı kampanya ile toplanan 810 YTL para ve yardım kumbaralarını dernek yöneticilerine teslim edildi.

Parayı; "Kimse Yok mu Derneği" Kahramanmaraş Şubesi yetkililerine teslim eden öğrenciler, felakette zarar görenlere yardımda bulunmanın mutluluğunu yaşadı. Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Kulübü Danışman Öğretmeni Ayşe Melek Cihan, insanın içinde var olan şefkat, merhamet ve yardımlaşma duygularının aktif hale getirilmesi ve diri tutulması gerektiğini belirtirken, Kulüp Üyesi Gizem İnalbars da, "Arkadaşlarımızla böyle bir organizasyon içinde olmak huzur verici bir olay. Bizler ilimizdeki ihtiyaç sahibi aileler içinde çalışmak istiyoruz." dedi.

Okul Müdürü Kenan Çekiç ise, "Öğrencilerimizin kendileri ve çevreleriyle barışık, topluma yararlı bireyler olarak yetişmeleri için bu tür organizasyonların ve kulüp çalışmalarının çok yararlı olduğuna inanıyoruz." diyerek Sosyal Yardımlaşma Kulübü üyelerine, destek olan ailelere Kimse Yok mu Derneği'ne teşekkür etti. (Cihan)

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2008, 23:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66