Kahramanmaraş'ta daha iyi bir trafik kültürü için bir araya geldiler!

Kahramanmaraş Trafik ve Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince okul servisi şoförlerine yönelik bir eğitim programı düzenlendi.

Kahramanmaraş'ta daha iyi bir trafik kültürü için bir araya geldiler!

Kahramanmaraş'ta 2018-2019 eğitim öğretim yılı 2. dönem başlangıcı öncesi Trafik Şube ekiplerince okul servisi şoförlerine yönelik, trafik kanununda yapılan son değişiklikler, trafikte yaya önceliği ve genel trafik kuralları ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Konu ile ilgili olarak basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Hakan Doğan, ''İkinci eğitim öğretim yılımız Pazartesi itibariyle başlıyor. Eğitim öğretim yılı başlamadan önce, öğrenci servis şoförlerimizi buraya davet ettik. Burada son dönemde değişen trafik kurallarını şoförlerimize aktaracağız. Özellikle bizim uymalarını istediğimiz kurallar var. Çocuklarımızın okullara güvenli şekilde seyahatlerini sağlamak ve velilerimizin gözlerinin arkada kalmamasını sağlamak adına önemlidir. Normal araçları bir denetliyorsak, okul servislerini ve toplu taşıma araçlarını daha fazla ve sık denetliyoruz. Bu hem Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü olarak, hem de Emniyet Genel Müdürlüğünün illere gönderdiği özel denetimlerde de bunun ağırlığını hissediyoruz. Dolayısı ile okullar açılmadan bugün'de okul servis şoförlerimizi burada bir araya topladık. Uyarılarımızı yapacağız. Birinci dönemde gördüğümüz bazı eksikliklerle ilgili ikinci eğitim döneminde dikkatli olmalarını isteyeceğiz. Genel kuralları hatırlatıp, şoförlerimizin kazasız bir dönem geçirmeleri için uyarılarda bulunacağız'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67