Kanadalı muhtar adayı hızlı başladı Aza adaylarını da seçti

20 yıl Kanada’da yaşadıktan sonra memleketi Kahramanmaraş’ın Elmalar Mahallesine gelerek muhtar adayı olan Ahmet Çolak, seçildiği takdirde 5 yıl kendisi ile görev yapacak aza ekibini de oluşturdu.

Kanadalı muhtar adayı hızlı başladı Aza adaylarını da seçti

Önceki gün mahalle meydanında bulanan muhtarlık seçim ofisine gelen Kanadalı Muhtar Adayı 57 yaşındaki Ahmet Çolak, seçildiği takdirde 5 yıl kendisi ile görev yapacak aza ekibini de oluşturdu. 1999 yılında seyahat için ABD’ye giden 57 yaşındaki Kahramanmaraşlı Ahmet Çolak, buradan Kanada topraklarına geçince hayatı değişti. İnşaata olan merakı nedeniyle Kanada’da aile şirketi kurarak hayatını sürdüren Çolak, memleketi Kahramanmaraş’a muhtar adayı olarak kesin dönüş yaptı. Hep birlikte “Elmalar” sloganı ile çalışmalarına başlayan Çolak, 31 Martta muhtar olacağından yana bir şüphesinin olmadığını söyledi.
HERŞEY ELMALI İÇİN
Kanal 46 haber ekibine açıklamalarda bulanan muhtar adayı Ahmet Çolak: “Daha önce de söylemiştim. 20 yıl Kanada’da kaldım. Ama vatan toprağından hiç kopmadım. Rabbim bana orada bir iş kapısı açtı. Tüm birikimi mi ise mahalleme getirdim. Oralarda ki tüm herşeyi gözlemleyerek mahalleme hizmet edebilmek adına geldim. Bizimle beraber çalışacak azaları da seçtik. İstişare kültürü ile mahallemize hizmet etmek için elimizden geleni yapacağım. Mahallemize devletin ve hükümetin her türlü yardımı yapması anlamında köprü olacağım. Şuanda benim de kendi imkanlarım ile yapacağım bir çok projem olacak. Bunu ilerleyen günlerde bu seçim ofisinin içinde açıklayacağım. Benim birikimim de burada. Yani bu göreve talip olurken bunu para için yapmıyorum. Bu gönül işi. Gönlüm ile, ruhum ile burada bu işi yapacağım. Gönüllere girmek için yapacağım. Mahallemizde tüm çalışmalarımızı ekibim ile yaptım. Kimin neye ihtiyacı var? Kimin evinde aş kaynamıyor? Kimin çocuğunun okula gönderirken pantolon veya etek bulamadığını biliyoruz. Bu bilinçle gereğini yapmak için mahallemize geldik. Rabbim utandırmasın” dedi.
Kanadalı Muhtar Adayı Ahmet Çolak’ın aza ekibi ise şu isimlerden oluşuyor
Ökkeş Topal, Sunay torun, Süleyman Zavrak, Gültekin Açıkgöz, Mehmet Akçan, Bahitin Karabörk, Ramazan Karabörk, Ali gözükara
Haber: Mustafa Kılınç 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 16:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yunus Emre çolak
Yunus Emre çolak - 2 yıl Önce

Vatana millete hayırlı olsun

Kadir zavrak
Kadir zavrak - 2 yıl Önce

Hayırlı olsun

İsa Gözükara
İsa Gözükara - 2 yıl Önce

Basarılar

Benim soyadım çolak
Benim soyadım çolak - 2 yıl Önce

Polise oy yok inşAllah Süleyman kazanır Ali kazanır Hamza kazanır biri kazansın köyümüz için daha hayırlı diyirum

SIRADAKİ HABER

banner63