"Karargah Evleri" operasyonu'nda 5 gözaltı!

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı'nın, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT)'in hazırladığı 330 sayfalık "Karargah Evleri Raporu" ile ilgili başlattığı soruşturma kapsamında 4 kişinin adınını yer aldığı şemadaki 1 numara olan işadamı İbrahim Aslan'ın da aralarında bulunduğu 5'i subay 7 kişi dün gözaltına alındı.

Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, MİT'in gönderdiği karargah evleriyle ilgili raporu Genelkurmay Başkanlığı'na gönderdi. Rapor, Hava Harp Okulu'nun adının geçmesi nedeniyle Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı'na verildi. Yapılan incelemeler sonrası Ankara ve İstanbul'da operasyonlar gerçekleştirildi.

İstanbul'da MİT raporundaki karargah evleri şemasının en tepesindeki isim olan İbrahim Aslan ve Ankara'da İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin gözaltına alındı. İstanbul'da gözaltına alınanlar Ankara'ya götürüldü. Şemaya göre, askeri kesimin sorumlusu olan Kayseri'de görevli Hava Kurmay Albay Cengiz Köylü, 10 Ocak günü tutuklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2009, 07:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63