Karayollarından siyalizasyon atağı

 Karayollarından siyalizasyon atağı

Karayolları, tehlikeli kavşaklara sinyalizasyon kurdu


Karayolları Mersin 5. Bölge Sorumluluk sahasında yer alan Elbistan-Malatya yolu şehir geçişi ile Elbistan-Nurhak Karayolu Şeker Fabrikası kavşağındaki 3 büyük kavşağa sinyalizasyon sistemi kuruldu.
Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yer alan Bölge Trafik İstasyon Amirliği civarındaki sanayi sitesi kavşağı ile Malatya Caddesi’nin birleştiği odun ambarı kavşağı ve Şeker Fabrikası önündeki kavşağa sinyalizasyon sistemi kurularak, devreye alındı.
Karayolları Elbistan 58. Şube Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar sonucunda, sık sık ölümlü ve yaralanmalı kazaların yaşandığı 3 kavşak, sinyalizasyon sistemi sayesinde daha emniyetli hale getirildi.
Özellikle sanayi sitesi ile Adnan Menderes Bulvarı ile Malatya Caddesinin birleştiği kavşakta yaşanan kazaların sayısında artış yaşanınca, Karayolları ekipleri ise yaptıkları fizibilite çalışmaları bölge müdürlüğüne ilettiler.
Yapılan değerlendirmenin ardından Şeker Fabrikası önünde bulunan ve şeker pancarı mevsiminde çok büyük yoğunluğun yaşandığı kavşakta listeye dahil edilerek, 3 büyük kavşakta sinyalizasyon sistemi ile trafik akışı kontrol altına alındı.
KAR İLE MÜCADELE İÇİN 24 SAAT NÖBET
Kış mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde, yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı öncesinde tüm hazırlıklarını tamamlayan Karayolları Elbistan 58. Şube Şefliği ekipleri, 24 saat esasına göre hazır kıta beklemeye başladılar. Kar yağışı ile birlikte yollarda kar küreme çalışmalarına başlayan ekipler, geçtiğimiz günlerde Nurhak ve Göksun’da kar temizliği yaptılar.
Elbistan, Afşin, Göksun, Ekinözü ve Nurhak ile Darende’de sorumluluk alanlarındaki yaklaşık 500 kilometrelik yolda kar ve buz temizliği yapmak için aylar öncesinden tüm hazırlıklarını yapan Karayolları ekipleri, tuz stoklarını da tamamlayarak 7 gün 24 saat hazır kıta beklemeye başladılar.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63