Kastelli kapıyı üstüne kilitledi kafasına sıktı

Kastelli kapıyı üstüne kilitledi kafasına sıktı

Kamuoyunda Banker Kastelli olarak bilinen Abidin Cevher Özden'in, işyerinde silahla intihar etmesinin ayrıntıları netleşmeye başladı. Özden'in intihardan önce eşi, çocukları ve Cumhuriyet Savcısının da aralarında bulunduğu kişilere hitaben 6 ayrı mektup bıraktığı öğrenildi. Not yazan Özden, ölümünden kimsenin sorumlu olmadığını belirterek "Basın üzerime çok geldi" dedi. Özden'in intiharının ardından cumhuriyet savcısı ile polisin olay yerindeki incelemesi tamamlandı. İş adamının intihar ettiği tabancanın, kendisine ait ruhsatlı bir silah olduğu belirtildi.

Kamuoyunda Banker Kastelli olarak tanınan iş adamı Abidin Cevher Özden, intihar etti. Öğlen saatlerinde Kadıköy Kuşdili Sokak Efes Çarsısında 12 numarada bulunan iş yerine şoförü ile birlikte gelen işadamının burada kapıyı üstüne kilitledikten sonra intihar ettiği tespit edildi.

İntihardan önce bir mektup yazan iş adamı Özden "Medya üzerime çok geldi. Çok suçlandım. İşlerim bozuldu. Ailemle ilişkilerim bozuldu. Ölümümden kimse sorumlu değildir" şeklinde not yazdığı belirlendi.

Çevrede bulunan görgü tanıkları ise, Özden'in içeriye girdikten yaklaşık bir saat sonra tek el silah sesi duyulduğunu ve bunun üzerine polise haber verdiklerini belirttiler. Olay yerine gelen Olay Yeri İnceleme Ekipleri, işyerindeki incelemelerini sürdürüyor. Özden'in işlerinin kötüye gitmesinden dolayı, Efes Çarşısı'nda bulunan iki işyerini de sattığı ve kendisinin de kiracı olduğu belirlendi.

Olayın duyulmasından sonra gelen Özden'in Avukatı Tufan Atlı "Bir anda kriz içine düştü. 1986 yılında da sıkıntıya düşmüştük. Kendisine bunu aşacağımızı söylemiştik. O krizi atlattı. Bu gün de aynı krize düştük. Kendisine aşacağımızı söyledik. Ama demek ki ikna olmamış. Üzgünüz" dedi.

Bu arada babasının ölüm haberini alan ve işadamını üvey oğlu olduğu belirtilen Cemil isimli genç ise basın mensuplarının sorularına "Ölümü ile ilgili hiçbir şey bilmiyorum" şeklinde yanıtlamakla geçiştirdi. İşadamının intiharının duyulması ile birlikte kalabalık bir topluluk, Efes Çarşısı önünde birikmeye başladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2008, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66