Kazada ölen liseli Elif için yürüdüler!

Kazada ölen liseli Elif için yürüdüler!

Sancaktepe'de 24 Kasım gecesi köpeğini dolaştırırken bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden lise öğrencisi Elif Dağyeli'ne çarpan sürücünün serbest bırakılması tepkilere yol açtı.  


Sancaktepe'de geçtiğimiz günlerde kardeşi Fatma Dağyeli ile köpeğini gezdirirken kırmızı ışıkta bir cipin çarpması sonucu hayatını kaybeden Elif Dağyeli'ne çarpan sürücü Fatih Y., denetimli serbestlikten yararlanarak serbest bırakılmıştı.
Sürücünün serbest bırakılması sevdiklerini üzüntüye boğarken, bugün Elif Dağyeli'nin hayatını kaybettiği yerde protesto gösterisi düzenlendi.
Sürücünün serbest bırakılmasına tepki gösteren Elif Dağyeli'nin arkadaşları ve sevenleri, Atatürk Caddesi boyunca yürüyüş yaptı.
Yürüyüşe katılan kardeşi Fatma Dağyeli ve anne Delal Dağyeli, sürücünün tutuklanmasını ve adaletin yerini bulmasını istedi.
Yürüyüşte bir süre sonra polis grubu durdurdu.
Gruptan bazı kişiler polis yetkilileri ile görüşerek yürüyüş için izin alırken, bu sırada bazı göstericiler araçların grubun arasından geçmesine tepki gösterince kısa süreli tartışma yaşandı.
Cadde boyunca süren yürüyüş sonrası yapılan basın açıklamasında, sürücü Fatih Y'nin cezasını çekmesi ve adaletin yerini bulması istendi.
Grup, açıklamanın ardından olaysız şekilde dağıldı.
 
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2015, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67