Kazaen cinayete 1 yıl 11 ay hapis!

Kazaen cinayete 1 yıl 11 ay hapis!

Kahramanmaraş'ta yaklaşık 3 ay önce fareye ateş etmek isterken balkonda ders çalışan komşu kızının kazaen ölümüne neden olan zanlı 1 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu yargılanan Ali Kaya (56) ile müşteki avukatları katıldı. Hakkında taksirle ölüme sebebiyet vermek suçundan dava açılan katil zanlısı Ali Kaya, silahın yanlışlıkla ateş aldığını ve komşusunun kızını öldürmek gibi bir amacının olmadığını söyledi. Ali Kaya, böylesi bir olaya sebebiyet verdiği için çok pişman olduğunu kaydetti.

Mahkeme heyeti, Ali Kaya.'yı önce 2 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, Ali K.'ye verilen cezayı daha sonra sanığın başka kasıtlı suçtan mahkûmiyetinin bulunmaması, yeniden suç işleyeceğine dair kanata varılmaması, yargılanma süresindeki davranışları göz önüne alarak 1 yıl 11 ay 10 güne çevirdi.

ÜZÜCÜ OLAY NASIL OLMUŞTU?

Kahramanmaraş kent merkezinde 28 Ekim 2008 Salı günü saat 16.30 sıralarında meydana gelen üzücü olayda; balkonda otururken bahçesindeki büyük bir fareyi av tüfeği ile vurmak isteyen Ali Kaya, o anda karşıdaki evlerinin bahçe kapısının üzerindeki beton alanda ders çalışmakta olan komşusunun çocuğunun kazaen yaralanmasına neden oldu. Hastaneye kaldırılan talihsiz kız çocuğu kurtarılamadı.

Karacaoğlan Mahallesi 44. Sokaktaki 9 no’lu evinin balkonunda oturmakta olan Ali Kaya (52), bahçesinde fare görünce odaya girerek av tüfeğini aldı. Yeniden balkona çıkan Ali Kaya, bahçesindeki fareye nişan alarak ateş etti. Ancak; sıçrayan saçmalar o esnada karşıdaki evlerinin bahçe kapısının üzerindeki beton alanda ders çalışmakta olan komşusunun kız çocuğu 9 yaşındaki Hatice Alıç’a da isabet etti. Yaralanarak hastaneye kaldırılan küçük Hatice, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Fareyi vurmak isterken komşusunun çocuğunun yaralanarak ölümüne neden olan Ali Kaya ise gözlem altına alınarak olayda kullandığı ve ruhsatsız olduğu öğrenilen av tüfeği ile birlikte adliyeye sevk edildi.

Fareyi öldürmek için ateş ettiğini ancak çocuğu görmediğini belirten Ali Kaya; “Kazaen oldu. Herhangi bir kastım yoktu. Üzgünüm” şeklinde ifade verdi. Adliyede ifadesi alınan Kaya, nöbetçi mahkeme tarafından “Taksirle ölüme sebebiyet vermek” suçundan tutuklandı. Mahkeme sonucunda ise 1 yıl 11 ay hapisle cezalandırıldı. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2009, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63