Kimlik no'da geri adım atılacak mı?

Kimlik no'da geri adım atılacak mı?

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muammer Aydın, T.C. kimlik numarası konusunda siyasi partilerden gelecek talebi Yüksek Seçim Kurulu toplantısında değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

YSK Başkanı Aydın, nüfus müdürlüklerinde T.C. kimlik numarası izdihamlarının yaşanmasına yönelik siyasi partilerin kendilerinden yapacakları talep doğrultusunda konuyu Yüksek Seçim Kurulu toplantısında ele alacaklarını aktardı.

Kuruldan çıkacak karar doğrultusunda hareket edeceklerini dile getiren Aydın, kurul toplanmadan bir değerlendirme yapmalarının doğru olmayacağın ifade etti.

Ankara uçağı ile Hatay'a gelen YSK Başkanı Aydın, önce kız kardeşinin yaşadığı Hassa ilçesine hareket etti. Kız kardeşinin kayınpederinin cenazesine katılan ve taziyelerde bulunan YSK Başkanı Aydın, sırasıyla Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Adalet Komisyonu Başkanı Esabil Saylak ile seçimlerde görev yapacak hakimlerle görüştü. Daha sonra Hatay Vasi Nusret Miroğlu'nu makamında ziyaret eden YSK Başkanı Aydın Harbiye beldesine geçerek burada bir süre dinlendi.

Burada siyasi partilerin yarın YSK'ya yapacağı ziyareti değerlendiren Aydın, şöyle konuştu: "Siyesi partiler bizden ziyaret talebinde bulundu, ancak ne söyleyeceklerini bilmiyorum. Ancak tahmin ediyorum ki T.C. kimlik numarası ile ilgili sıkıntı konusunda görüşeceğiz. Görüştükten sonra akşama kurulumuzu toplayacağız. Sonra bir değerlendirme yapacağız. Bizim her şeyimiz kurulla olur, tek başına karar verilmez." CİHAN

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2009, 07:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67