KMESOB'un kongresi 2 Mayıs'ta yapılacak

KMESOB'un kongresi 2 Mayıs'ta yapılacak

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KMESOB) Başkanlığının olağan genel kurul toplantısı 2 Mayıs 2010 Pazar günü gerçekleştirilecek. Gündem maddeleri arasında birlik başkanlığı bünyesinde ‘Esnaf Konseyi’ kurulması için yönetim kuruluna yetki verilmesi maddesi de bulunuyor.

Memleket ve Objektif Gazetelerinde yayımlanan Genel Kurul İlanı'na göre; Pınarbaşı Hünkâr Tesisleri toplantı salonunda saat 10.00’da başlayacağı belirtilen ilk toplantıda eğer çoğunluk sağlanamaz ise ikinci toplantı ise bir hafta sonra yani 9 Mayıs 2010 Pazar günü yine aynı yer ve saatte gerçekleştirilecek.

KMESOB Başkanlığı görevini 2005’den bu yana sürdürmekte olan ve aynı zamanda Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı da olan Ahmet Kuybu geçen günlerde bazı oda başkan ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu basın toplantısında yeniden aday olduğunu açıklamıştı.

KMESOB Başkanlığını tamı tamına 32 yıl sürdüren Ejder Gürsoy’u 2002 seçiminde devirerek başkan olan ancak koltuğu 2005’de Kuybu’ya kaptıran A. Kadir Arifoğlu da birlik başkan adayı olarak çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdürüyor. 7 oy farkla kaptırdığı birlik başkanlığı koltuğunu yeniden alabilmek için kolları sıvayan Arifoğlu, geçen aylardaki Kasaplar Odası seçimini kazanarak Faruk Döner’e bıraktığı başkanlık emanetini geri almayı başarmıştı.

Kooperatif Başkanı Alirıza Kekeç, Mustafa Yaman ve Mustafa Kır’ın başını çektiği Yeni Sanayi grubunun geçen günlerde KMESOB Başkanlığına aday göstermeyi düşündüğü Mustafa Yaman’dan vazgeçtiği ve yapılan görüşmelerin anlaşmayla sonuçlanması üzerine A. Kadir Arifoğlu ile birleştikleri kulislere yansıdı.

Bu önemli grup Arifoğlu’nun başkanlığında girilmesinde karar kılınan seçim öncesindeki anlaşmaya göre Yönetim listesinin belirlenmesinde etkin bir rol oynayacak. Bu birleşme ile muhalefetin adayı olarak sahneye çıkacak olan Arifoğlu cephesinin güç kazandığı öne sürülüyor.

Kent merkezinde 25, ilçelerde ise 16 oda olmak üzere toplam 41 odanın başkan ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan yaklaşık 310 delegenin oy kullanmasının beklendiği seçimlerle ilgili yarışın kongre tarihinin belirlenmesi ile birlikte 12 Nisan pazartesi gününden itibaren kamuoyunun gündemine de yansıyarak heyecanının daha da artması bekleniyor.

Otoriteler ise, şu anda mührü elinde bulunduran ismin seçime bir adım önde girdiğini ancak işinin çok ta kolay olmayacağı görüşünde birleşiyor.

Bakalım ilerleyen günler neler getirecek…..Kazanan kim olursa olsun, asıl kazanan Kahramanmaraş’ın esnaf ve sanatkarı olsun diyoruz. İki adaya da şimdiden başarılar…(www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2010, 11:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
cenk yıldırım
cenk yıldırım - 11 yıl Önce

ARİFOĞLU'nun sürpriz bir liste oluşturduğu ve sanayi gurubuyla da birleşerek daha da güçlendiği konuşuluyor.Bu arada geçen dönem Arifoğlu'nun etrafını kuşatıp gerçekleri görmesini engelleyen bazı kişiler bu dönem de Kuybuya çalışıyorlarmış. Bir de........şehrin gündeminde.........!!!

cenk yıldırım
cenk yıldırım - 11 yıl Önce

Sayın Editör!gönderdiğimiz yorumlara niçin sansür uyguluyorsunuz.yazdığımız yorumlarda ne bir iftira nede yalan var.doğruları öğrenmek istemek suçmu?sadece başkan KUYBU'NUN neden ceza aldığını sordum.esnafın başkanı acaba esnafını savunurkenmi ceza aldı.merak ettiğimiz bu.doğruyu öğrenmek esnaf olarak bizimde hakkımız değilmi?buna da sansür uygulamazsanız memnun olurum sayın editör.

SIRADAKİ HABER

banner66