Kurban bayramında koç kesin çağrısı!

Kurban bayramında koç kesin çağrısı!

Kurban Bayramı öncesi kurban satışları başlarken, fiyatların geçen seneye oranla bu yılda aynı olacağı tahmin ediliyor.


Konuyla ilgili bilgi veren Aksaray Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, fiyatlarda bir değişiklik olmayacağını belirterek, vatandaşların küçükbaş hayvan tercih etmelerini tavsiye etti.


Erkek tokluların 500-600 TL, koyunların 600-700 TL civarında olmasını beklediklerini belirten Aktürk, “Özellikle geçen sene küçükbaş hayvancılıkta erkek toklu dediğimiz hayvanlar 500 TL civarındaydı. Koyunlarımız 500-600 TL arasında satışa sunulmuştu. Bu yıl yaklaşık olarak bu rakamlar üzerinde olacak. Erkek toklular 500-600 TL arasında, koyunlar 600-700 TL arasında olacak. Büyükbaşa göre daha cazip fiyatlar olacak. Tabi biz vatandaşlarımıza küçükbaş hayvan kesmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.


"HZ. İBRAHİM SÜNNETİ İÇİN KOÇ KESİN"


Hz. İbrahim Peygambere koçun indiğini hatırlatan Başkan Aktürk, “Özellikle erkek hayvan kesmelerini tavsiye ediyoruz. Çünkü Hz. İbrahim Peygamberimize koçun indiğini düşünürsek hem küçükbaş hayvanın kesilmesi, hem de erkek hayvanın kesilmesinde bir İbrahim sünneti olacağını düşünüyoruz. Böylelikle küçükbaş hayvancılığa destek olmuş olacaklar” şeklinde konuştu.Kanal46(İHA)

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63