Mahkumlar depremi fırsat bilerek kaçtılar!

Mahkumlar depremi fırsat bilerek kaçtılar!

Yaşanan 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından hasar gören Van M Tipi Cezaevi'nden mahkumlar firar etti.


Van'da meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki deprem sırasında, Van M Tipi Kapalı Cezaevi'nden yaklaşık 150 mahkum firar etti. Mahkumların cezaevinin arka tarafındaki duvarın yıkılması sayesinde kaçtığı öğrenildi. Kaçan mahkumlardan 50 kadarı daha sonra cezaevine geri döndü. Bazı mahkumların panik nedeniyle kaçtıklarını öne sürdüğü, bazılarının ise ailelerinin durumunukontrolettikten sonra döndüklerini söyledikleri öğrenildi.


Edinilen bilgiye göre, Van İskele Mahallesi'nde bulunan Van M Tipi Kapalı Cezaevi'nin arka tarafındaki duvarı,saat13.41'de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde yıkıldı. Yaklaşık 1000 hükümlüvetutuklunun bulunduğu cezaevindeki mahkumlardan 150 kadarı, duvarın yıkıldığı bölgeden firar etti. Kaçan mahkumlardan yaklaşık 50kişi, birsüresonra cezaevine dönerekteslimoldu.Teslimolan mahkumların bazılarının, deprem nedeniyle paniğe kapılarak kaçtıklarını söyledikleri, bazılarının ise ailelerininiyiolduğunu gördükten sonra teslim olduklarını belirttikleri öğrenildi.


Cezaevi çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, yapılacak sayım sonrası, kaçan mahkumların yakalanması için çalışma başlatılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2011, 06:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63