'Maraş Olayları'nın 'Perde Arkası' aydınlanıyor!

'Maraş Olayları'nın 'Perde Arkası' aydınlanıyor!

12 Eylül Darbecileri Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya'ya yargılanma yolunu açan iddianame, 1978 Maraş olaylarının darbe ortamını hazırlamak için tezgahlandığını ortaya koydu.


Habertürk'te bugün yayımlanan Gün Ortası adlı programında Maraş Olayları ve 12 Eylül ele alındı. Programın konuğu Kahramanmaraş Olayları'ndan dolayı yargılanan ve beraat eden Kahramanmaraş 19. dönem Milletvekili Ökkeş Şendiller, olayların arkasında ABD, Yunanistan, Darbeciler ve Sol Terör örgütlerinin olduğunu öne sürdü.


Ökkeş Şendiller programda şu değerlendirmeleriyle dikkat çekti:


"Kahramanmaraş Olayları 12 Eylül Darbesine giden bir yoldu. ABD'liler 'Bizim çocuklar başardı!' demişti. Bu işi Yunanistan'ı NATO'ya almak için yaptırdılar. Türkiye darbe öncesinde Yunanistan'ın NATO'ya girmesne ilişkin baskılara direniyordu. ABD, Yunanistan'ın NATO'ya girişine izin vermeleri için sürekli olarak hükümetleri sıkıştırıyordu. Yunanistan da ABD'yi NATO'ya alınmamaları halinde Varşova Paktı'na girmekle tehdit ediyordu. Bu sebeple Yunanistan'a NATO yolunu açmak için darbe ortamını hazırladılar. Burada da darbecileri ve sol terör örgütlerini kullandılar. Böylece Yunanistan'ın hiç bir karşılığı olmadan NATO'ya girişi sağlandı.İrfan Özaydınlı olayları sol örgütler çıkardı deyince görevden aldılar. Kahramanmaraş Olayları'nı ABD tarafından kullanılan Sol terör örgütleri çıkarttı.'


ŞENDİLLER: TBMM ÜZERİNDE DURMALI


Ökkeş Şendiller şöyle devam etti:"Bu iş mahkeme ile bitmemeli. TBMM olayın üzerine gitmeli ve araştırma komisyonu kurmalı. Hem sağdan ve soldan Kahramanmaraş Olayları'nda ismi geçen kişiler bu komisyona ellerindeki bilgi ve belgeleri sunmalıdır. TBMM bu olayın üzerine gitmez ise istenilen sonuçlara ulaşılamaz."
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2012, 21:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner63