'Metal Yelpaze' meğer Dedem Korkut'u anlatıyormuş!

'Metal Yelpaze' meğer Dedem Korkut'u anlatıyormuş!

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi kavşağındaki ada üzerinde yapımı tamamlanan ve çoğu insanın 'Metal yelpaze' olarak isimlendirdiği kromdan yapılma süsten oluşan havuzdaki çalışmalar bitirildi.

Ancak metal yelpazenin üzerine gelen güneş ışıkları yansımasının sürücülerin gözlerine gelmesi sonucu bunun üzücü kazalara yol açabileceği gözleniyor.

Kahramanmaraş Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; meğer bu kavşaktaki çalışmalar ile amaç Dedem Korkut'u anlatmakmış.

Birlikte okuyalım, öğrenelim ve cahilliğimizi giderelim:


"Kahramanmaraş Belediyesi’nin Dedem Korkut Kavşağındaki çalışmaları tamamlandı.

Kahramanmaraş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi önünde bulunan Dedem Korkut Kavşağına helezonik mimaride havuz yapıldı.

Dedem Korkut Kavşağında yapımı tamamlanan helezonik mimarideki havuz çalışmasıyla ilgili bilgi veren yetkililer kavşakta gerçekleştirilen projenin gündüz görüntüsünün yanı sıra gece görüntüsünün de dikkate alınarak yapıldığını belirtip şu bilgileri aktardılar; “30 metre çapındaki kavşağın içerisinde 20 m çapında ve 50 cm derinliğinde havuz yapıldı. Havuzun üstüne 3 adet helozonik yapıda modül yerleştirilip bu modüllerden havuza su akışı sağlandı. Su akışları arasına da fıskiye sistemi yerleştirildi.. Söz konusu sistemin gündüz görüntüsü yanında gece görüntüsü de önem arz ettiği için havuz içerisine su spotu yerleştirilecek renk değişim programı ile farklı renklerde havuz içi aydınlatması sağlandı.”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz Kahramanmaraşlıların ve Kahramanmaraş’a gelen misafirlerin, kentteki değişim ve gelişimi gözle görülür bir şekilde hissettiklerini belirterek şunları kaydetti:

“Kahramanmaraş, gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sayesinde her geçen gün daha da gelişip güzelleşmekte herkesin beğenisini ve takdirini kazanmaktadır. İşte bu kapsamda bizlerde hummalı bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şehir Merkezinde bulunan muhtelif kavşaklarda geçtiğimiz yıllarda çevre düzenleme çalışması yaparak kentin modern görünümüne katkı sağlamıştık. Son olarak şehrin önemli arterlerinden biri olan Dedem Korkut Kavşağında çalışmaları devam eden ışıklı, helezon mimaride havuz inşa ettik. Bu çalışma, Kahramanmaraş’ın kentsel yapısının modern mimariyle buluştuğu bir meydanda şehrimizi en güzel şekilde yansıtacak bir yapı ortaya çıktı. Yürüttüğümüz düzenleme çalışmaları sonrasında ilimizin dokusu daha da güzelleşecektir. Kahramanmaraş Belediyesi olarak, kentimizi yarınlara daha güzel şekilde hazırlamaya gayret gösteriyoruz” dedi."

Belediye Basın Bürosu'nan yazılı haber metni bu şekilde....

ŞİMDİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA POYRAZ'A SORUYORUZ:

1- Bu kavşak projesini kim hazırladı? İnşaatını belediye kendi imkanları ile mi yaptı yoksa özel bir firma mı yaptı? İddiaya göre; bunu hazırlayarak belediyeyi ikna eden firma; "Bu benim projem ve bunu tescil ettirdim. Benden başkası bunu yapamaz. Yaparsa Mahkemeye veririm" dedi mi?

2- Söz konusu firmanın bu uyarısı üzerine kavşak ihalesi davetiye usulü ile mi yapıldı? Kaç firmaya davetiye çıkarıldı?

3- Bu kavşak çalışması için belediye kesesinden ne kadarlık bir harcama yapıldı? Kamuoyunda konuşulan 150 milyar lira lafı doğru mu?

4- Özellikle yaz günlerinde metal yelpazeye gelecek olan güneş ışıklarının sürücülerin görüş açısını etkileyerek kazalara meydan verilebileceği düşünülüp hesaba katıldı mı?

5- Böyle bir kavşak çalışmasının ve metal yelpazenin gerek Türkiye'de gerekse de dünyada bir eşi benzeri daha var mı?

6- Madem yeniden havuz yapılacaktı neden önceki yıkıldı? Trilyonlarca lira borcu olduğu bilinen ve bünyesinde çalıştırdığı şirket işçisinin maaşını geçikmeli olarak veren Kahramanmaraş Belediyesi'nin maddi imkanları 'yap-boz-yeniden yap' için bu kadar çok mu?

HER NE KADAR SAYIN MUSTAFA POYRAZ, KENDİSİ VE BELEDİYE HAKKINDAKİ ELEŞTİRİ İÇERİKLİ BASIN TOPLANTISI, BASIN AÇIKLAMASI, HABER, YAZI VE YORUMLARI KAALE ALIP CEVAP VERMESE YA DA VEREMESEDE BİZ YİNE KAHRAMANMARAŞ KAMUOYU ADINA KENDİSİNE SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ. CEVAP GÖNDERMEME İŞLEMİ DEVAM EDERSE 'SÜKUT İKRARDAN GELİR' ANLAYIŞINI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURACAĞIZ.
(www.kanal46.com)Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2010, 21:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
ökkeş boyraz
ökkeş boyraz - 11 yıl Önce

Kahramanmaraş ta yaşıyorsak ve haksızlığa tahammül edemiyorsak yine belediyeden bir örnek daha.... Kahramanaraş belediyesi ihale komisyon şefliğini yakın zamanda göreniniz oldumu. genelde bu tür yerlerde namuslu ve adaletli çalışanı kimse barındırmak istemez çünkü isteklilerin ve rant peşine koşan kurum yetkililerinin işine gelmez. O yüzden de şeffaf olmasını kimse istemiyor. şimdi görüyoruzki ihale komisyon şefliğine yeni atanan söz..... mem.... tek..... H... t... ve av.... İ.... İ.. bey hazretleri ihale komiyon şefliği odasını kilitliyorlar ve içeriye kimseyi almıyorlar. kapıyada bekçi dikmişler içeriye sorulmadan belediye personeli bile giremiyor.kapıyada görevli harici giremez yazmışlar. camlarda buslu. peh peh pehhhh Bunların yoğurt yiyişleride böyle imiş. Burası İhale odası imiş gizli olmalıymış... Eğer sizler inanamıyorsanız Şekerderedeki sosyal Tesislerin 3. Katına çıkın İhale komisyon Şefliğini Ziyaret edin. Kameranız varsa onuda alınki belgeli bir şekilde yayınlayın. Sanırım bazıları Rahmetli ÖZAL ı çok iyi takip etmişler ama işlerine gelen sözünü uygulamışlar. yani ÖZAL demişti ki " BENİM MEMURUM İŞİNİ BİLİR" Yazıklar olsun size ve size bu hareketleri yaptıranlara...

SIRADAKİ HABER

banner66