Mezarlık alanı AVM inşaatına kurban mı edildi?

Mezarlık alanı AVM inşaatına kurban mı edildi?

Mezarlık konusundaki ısrarın perde arkası aralanmaya başladı!..


Hali hazırda mevcut olan ve Şeyh Adil mezarlığını genişletilmesi yerine şehrin giriş kapılarından sayılan Hasancıklı'ya mezarlık yapımının arkasında AVM’ mi var?


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kendi internet sitesinden; Şeyhadil Mezarlığında yer kalmadığı için cenaze definlerinin 21 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Hasancıklı’da bulunan yeni mezarlık alanına yapılacağını duyurdu.


Kamuoyunun tepkilerine kulak tıkayarak Hasancıklı'da mezarlık ısrarı neden?


Büyükşehir Belediyesi Kahramanmaraş’ın yüzlerce yıldır mezarlık alanı olarak kullanılan Şeyhadil Mezarlığını bir internet mesajıyla kapatıp bundan sonra vefat edenleri Hasancıklı’ya götürün demesi yeni başkanın idarecilik tarzını da kamuoyuna göstermiş oldu.


Kahramanmaraş’ta yaşayan her bir vatandaşı etkileyecek olan bu kadar önemli bir olayı kamuoyunda tartışmadan Başkan’ın, “Ben böyle karar verdim.” Diyerek yapılması ilerde büyük sıkıntılara yol açacağa benziyor.


Mustafa Poyraz döneminde yüzlerce ağaç kesilerek açılan baraj kenarında tarihi köprü manzaralı bir bölgeye mezarlık yapılmaması konusu kamuoyunda yoğun bir gündem oluşturmuştu.


Bu dönemde Büyükşehir Belediye Başkanı M. Fatih Erkoç TSO’ nda katıldığı bir toplantıda mezarlık yeri ile ilgili DSİ ile ilgili anlaşmanın yapıldığını  dile getirerek şunları söylemişti:


 “Mezarlığının yanındaki DSİ’nin yeriyle ilgili anlaştık, İnşallah bir kısmını mezarlık bir kısmını başka bir şekilde kullanmayı düşünüyoruz. Yeni mezarlık bölgesinde toprak yapısında bazı sıkıntılar var. Bir bölgesini mezarlık yapacağız ama hepsini değil. Ve Dulkadiroğlu’nda da büyük bir mezarlık yapmayı düşünüyoruz.”.


Oysa şimdi kamuoyunda kulaktan kulağa mezarlığın yanında bulunan DSİ alanına mezarlık değil büyük bir Alışveriş merkezi yapılacağı bu nedenle mezarlık yerinin Hasancıklı’ya taşınacağı söylentisi yayılmakta.


Mezarlık yanındaki DSİ’ye ait alan için çalışmlar yapıldığı söylenirken alelacele mezarlığın Hasancıklı’ya taşınmasının asıl sebebini anlaşılan zaman gösterecek.


Seçim boyunca mezarlık yanında bulunan DSİ’ye ait alanda mezarlık yeri açılacağı söylenmiş olmasına rağmen Büyükşehir Belediye’sinin bir oldu-bitti yapmasının sebebini kimse anlayamadı.


 


 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2015, 12:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vurun Şehrin geleceğine
Vurun Şehrin geleceğine - 6 yıl Önce

Kahramanmaraş Belediye başkanları şehrin gelişimi için en uygun alan, rüzgarı açık güney cephesinde baraj manzarası olan Hasancıklı tarafına şehrin büyümesini neden istemiyorlar. İnsan anlamakta zorlanıyor. Mezarlığı Hasancıklıya baraj manzaralı yere yap, katı atık tesisini şehrin rüzgar aldığı yere, rüzgarla çöp kokusunun taşınacağı yere yap İşin altında Kahramanmaraşın zenginlerinin ve yöneticilerinin arazisi olmaması olabilir mi acaba. Yoksa göz göre göre inatla bu kadar yanlış niye...

bir orada bir burada
bir orada bir burada - 6 yıl Önce

bu yazıları yazmak ve insanların fikrini çalmak bukadar kolay olmasa gerek. Bir defa şuanki mezarlık ve DSİ aldığı düşünelim. 5 yıl sonra orasıda şuanki mezarlığın aynısı olacak ne kazandın 5 yıl gitti. Sizin gibi düşünenler yüzüne memleketimizin oturmuş bir ne mezarlığı, ne yolu, ne gezecek bir yeri, nede zihniyeti hiç bir zaman değişme

SIRADAKİ HABER

banner63