Muhsin Yazıcıoğlu kazasına şok rapor!

Muhsin Yazıcıoğlu kazasına şok rapor!

TBMM, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazası ilgili çalışmalarını tamamladı ve rapor yazma aşamasına geldi.

Meclis, Helikopter Kazasını Araştırma Komisyonu'nda ön kanaat olarak, "kaza noktası sayılabilecek bir yerin 800 metrelik bir alan işaret edilerek belirlendiği, buna rağmen enkaza ulaşılmasında gecikme yaşandığı" görüşünün oluştuğu öğrenildi.

Komisyon üyelerinden CHP'li Tacidar Seyhan, bu tespite raporda yer verilmesini, AK Partililer de dahil olmak üzere tüm komisyon üyelerinin desteklediğini belirtti.

Seyhan ayrıca iki farklı GSM şirketinin kaza akşamı gönderdikleri haritalara göre helikopterin şans eseri o bölgede her ikisinin de çektiği bir alana düştüğünü, bu alanda da telefonların çektiğini kaydetti

Komisyon üyesi, GSM şirketlerinin hazırladığı şebeke haritalarının ya doğru okunamadığını ya da bir koordinasyon ve yönetim zafiyeti yaşandığı da sözlerine ekledi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nu, Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit İlçesi'nden Yozgat'ın Yerköy İlçesi'ne götüren helikopter geçtiğimiz yıl 25 Mart'ta düşmüştü. (haberler)Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2010, 07:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66