Muhtar Paköz koltuğunu korudu

Muhtar Paköz koltuğunu korudu

Türkiye Muhtarlar Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanlığını mevcut başkan Sakarya Mahallesi Muhtarı Vedat Paköz yeniden kazandı.

Kanlıdere Köprüsü altındaki dernek merkezinde iki adayın katılımıyla gerçekleştirilen seçimde adaylardan Mustafa Nacar 23 oy alırken, mevcut Başkan Vedat Paköz ise 38 oyla koltuğunu korudu. Seçim sonrası her iki adayda birbirini tebrik etti.

Seçimde divan başkanlığını Karacasu beldesi eski Belediye başkanı aynı zamanda AKP İl Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Özsoy, Divan üyeliklerini ise Hüseyin Tekinşen ile Mustafa Kılavuz yaptı.

Seçim sonrası kısa bir konuşma yapan Başkan Vedat Paköz, şunları ifade etti: “Olağan kongremize teşrif ederek bizleri onurlandıran tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Derneğimizi zor şartlarda kurduk ve yokluklarla bu noktaya getirildik. Hepinizin de bildiği ve takdir ettiği gibi muhtarlarımızı Valilik, Belediye ve tüm kurumlarda en etkin en şahsiyetli konuma getirdik. Ben aday olan arkadaşımızı medeni cesaretinden dolayı, demokrasiye inancından dolayı kutluyorum, tebrik ediyorum. Seçim sonrası aday olan arkadaşımız benim yanımda en az bana destek olan, oy veren arkadaşlarım kadar kıymetlidir. Çünkü biz seçilmiş insanlar bugünde kendi başkanımızı seçtik. Bundan dolayı seçimimiz seviyeli ortamda geçti. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonrada tüm muhtar üye arkadaşlarımın gece gündüz yirmi dört saat emirlerindeyim. Programımızda mülkiyeti kendimize ait daha geniş daha güzel dernek binası kazandıracağız. Çıkartacağımız gazetemizle, internet sayfamızla derneğimizi daha etkin hale getireceğiz.”
Dernek seçimine İl Genel Meclisi Başkanı Fatih Paköz, Tabibler Odası eski Başkanı Dr. Oğuz Paköz, Teknik Makine ve Sanatkarları Odası Başkanı Mustafa Yaman, Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Kır, Belediye Meclis üyesi Ergün Dalyan ile ve çok sayıda üye katıldı.

Bu arada gerek yerel gerekse de ulusal basına haber edilmeyen kongreyi sadece Türkoğlu Postası’nın izlediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2006, 07:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ KARAPATLAK
ALİ KARAPATLAK - 15 yıl Önce

ESSELAMÜALEYKÜM-MERHABA LAYIKTI KUTLUYORUM TEKRAR HAYIRLI OLSUN

SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner20

banner72

banner73