Müsiad’In Kahramanmaraş’ta yeni hizmet binası açıldı

Müsiad’In Kahramanmaraş’ta yeni hizmet binası açıldı

Müstakil İş Adamları Derneği’nin (MÜSİAD) Kahramanmaraş’taki yeni hizmet binasının açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın katılımıyla yapıldı.


MÜSİAD’ın Kahramanmaraş’taki yeni hizmet binasının açılışına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, MÜSİAD’ın bu geleneğe, kültüre ait olan ve insanı kendi kimliğine yabancılaştırılmasına karşı olan, paranın, ticaretin amaç değil bir araç olduğuna inanan bir avuç adamın çabası ve gayretiyle kurulduğunu söyledi.
MÜSİAD ile birlikte Kahramanmaraş’ın önemli mesafeler kat edeceğini vurgulayan Bakan Ünal, “Bizim kültürümüzde iş yerleri dualarla açılır dualarla kapanır. Bu toprakların karakteri budur. Bu şehrimiz özellikle son 10 yılda ticarette çok ciddi anlamda mesafe kat etti” dedi.
AK Parti hükümetiyle Kahramanmaraş’ın her yönüyle kazandığını belirten Bakan Ünal, “Şehrimiz birlik ve beraberlik içerisinde ekip ruhuyla bir takımın paydaşları gibi çalışmanın aslında herkes’e kazandırdığını gördü ve öğrendi” diye konuştu.
MÜSİAD Genel başkanı Nail Olpak ise MÜSİAD’ın Kahramanmaraş’ta 1994 yılında faaliyetlerine başladığını ancak bir süre nadasa bırakılmak zorunda kaldığını kaydetti. 26 yıllık birikimle yollarına devam edeceklerini söyleyen Olpak şunları söyledi:
“Bizler kaldığımız yerden devam etmek üzere karşınızdayız. Kahramanmaraş’ta hem kahramanlığı hem sanayisi hem de girişimciliği açısından bakıldığında çok farklı bir konumda olduğunu görüyoruz. Bu farklılıkların bilinciyle çalışmalarımıza devam edeceğiz.”
Konuşmaların ardından temsili olarak kurdele kesilerek dernek hizmete açıldı. Törene AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve MÜSAİD üyeleri katıldı.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER