Namaz kıldıran imamı böyle bıçakladı!

Namaz kıldıran imamı böyle bıçakladı!

Sultangazi’de bir cami imamı namaz üzerinde bıçaklı saldırıya uğradı. Akli dengesi yerinde olmayan şüphelinin saçtığı o dehşet anları ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.Olay, Sultangazi 50. Yıl mahallesi 2056. Sokakta bulunan Ravza Camii'nde meydana geldi. Akşam namazının kılındığı sırada camiye giren ve akli dengesi yerinde olmayan şüpheli, imam Halil İbrahim Baş’a aniden saldırdı. Saldırıda çeşitli yerlerinden bıçaklanan imam Baş, cemaatin araya girmesiyle  saldırganın elinden kurtarıldı. Olayda aldığı bıçak darbeleriyle çeşitli yerlerinden yaralanan imamın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.


Olay yerine gelen polis ekiplerinin cemaatin elinden kurtardığı şüpheli şahsı Sultangazi polis merkezine götürüldü. Saldırganın sorguya alan polis olayın nedenine ilişkin soruşturma başlattı.İmam Baş’ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.


Öte yandan yapılan araştırmalarda şüpheli şahsın Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüğü ve yüzde seksen oranında zihinsel, ruhsal ve duygusal bozukluğu olduğu anlaşıldı. Şüpheli şahıs adliyeye sevk edildi.


DEHŞET ANI KAMERADA


Saldırı anı caminin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde cemaatin namaz kıldığı sırada saldırganın camiye girdiği ve cemaatin arasından geçerek namazı kıldıran imama arkadan saldırdığı görülüyor. Şüpheli, imamı cemaatin gözü önünde defalarca bıçaklıyor. Namaza yeni başlayan cemaat ise bir anda olanlar karşısında şaşkına dönüyor. Cemaatin imamı saldırganın elinden zor kurtardığı görüntüler ise kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.


 


Kanal46
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 07:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63