Neden Kahramanmaraş? Sevinelim mi?

Neden Kahramanmaraş? Sevinelim mi?

Memur Sen,1 Mayıs işçi kutlamasını Kahramanmaraş'ta da kutlayacakmış. 


Taksim dışında alternatiflere yönelen sendikalar, bu sene kutlama yerlerinden birini de Kahramanmaraş olarak seçmiş. Neden Kahraman Maraş  sorusu akıllara geliyor insanın. Maraş olaylarının günü gelir haftalar öncesinden Kahramanmaraş hareketlenmeye başlar. Emniyet en üst seviyeye çıkar.Dışardan kim oldukları bilinmeyen insalar gelir. Verdikleri sıkıntıyla Kahramanmaraş'ı başbaşa bırakır giderler. Şimdi Taksim de kutlanmasına izin verilmeyen 1 Mayıs'ı, gösteriler ve sıkıntılarla günlerce gündemden düşmeyen 1 Mayıs'ı neden Kahramanmaraş'ta kutlayacaksınız? İnsan bu tür sebeplerden dolayı endişeleniyor. Nedir bu Maraş'ın çektiği gösterilerden, anmalardan. Zaten gündemin vermiş olduğu gerginlikler, sürekli gelen Şehit haberleri, neredeyse her hafta Kahramanmaraş'a düşen Şehit acıları...


Rahat bırakın insanları


Haber-Analiz-Yorum


Ajans'ta çıkan haberi sunalım sizlere...


Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, '1 MayısEmek ve Dayanışma Günü'nü bu yıl Kahramanmaraş'ta kutlama kararı aldıklarını söyledi.


Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendikasının Tokat şubesi tarafından düzenlenen toplantıya katılmak üzere sabah saatlerinde kente geldi. Kentteki bir restorantta düzenlenen toplantıya Yalçın ile birlikteTokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve sendika üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Ali Yalçın, anayasa değişmediği sürece ülkede yaşananların geçici bir serap olduğunu belirterek sendikalarının hizmetlerini anlattı.
KUTLAMALAR İÇİN KAHRAMANMARAŞ'I SEÇTİK
Konuşmasının devamında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne değinen Yalçın, Biz 1 Mayıs'ta Taksim'de olalım istedik. Çünkü Taksim bu ülkenin siperi gibi. Taksim, kale gibi kuşatılması gereken bir yer gibi algılanıyor ve onun üzerinden bu ülkede bir gerginlik oluşturuluyor. Anarşizm, vandalizm 1 Mayıs'ta toplumun bütün benliğini alırcasına onlara korku salıyor ve insanlar o gün sokağa çıkamıyor. Emek günü, ekmek günü, dayanışma günü emekçi bayramı bir kargaşaya, bir şiddete vandalizme kurban gidiliyor. Çünkü sendikacılığın bir çalışan için değil kendi modası geçmiş ideolojileri için köhne bir zihniyetin sopası için kullananlar bu ülkede Taksim üzerinden gerginlik üretiyorlar. Yine aynı tabloyu yaşıyoruz. Memur Sen ailesi olarak İstanbul Valiliğine başvurup bu kezTaksim'i biz istiyoruz dedik. Çünkü bu ülkede çatışma olmadan, şiddet olmadan, milletin eşiyle, çocuğuyla 1 Mayıs'ı bayram havasında, şölen havasında Taksim'de kutlayabileceğinin mümkün olduğunu göstermek istedik. Bunun içinde İstanbul Valiliği'ne başvuruda bulunduk ama Taksim gösteri alanı olmaktan çıkarıldığı ve bize başka alanlar gösterdiği için bizde kurtuluşun sembol şehirlerinden Kahramanmaraş'ı seçtik dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2016, 17:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
yorumcu
yorumcu - 5 yıl Önce

kardesım bütün ıl dışından gelecek ınsanların burda yapıcakları harcama ekonomıye can verecektır. bırde bu sekılde dusun...

SIRADAKİ HABER

banner63