Obama'ya ağır eleştiri

Obama'ya ağır eleştiri

“Neo Conlar”ın yakınlığı ile tanınan Washington Times gazetesinde ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye ziyareti sert dille eleştirildi.

Gazetenin köşe yazanlarından Frank Gaffney Jr., “Sayın Obama, ‘İslam'a saygı kampanyası' çerçevesinde Nisan başında Türkiye'ye seyahat edecek. Orada ülkeyi İslamlaşma yoluna sokan bir İslamcı bir hükümete hürmet edecek” iddiasında bulundu.

Washington Times'in köşe yazarı ve Güvenlik Politikası Merkezi Başkanı olan Frank J. Gaffney Jr., “Şeriat'ı kucaklamak mı?” başlıklı yazısında Başkan Obama'nın Müslüman dünyasıyla yeni bir ilişkiyi geliştirme arzusunu defalarca ifade ettiğini belirterek, Obama'nın, bu arzusunu yerine getirirken “Müslüman Kardeşleri'nin gündemini kucaklayacağı” gibi göründüğünü öne sürdü. Gaffney şöyle devam etti: “'İslam'a saygı' kampanyası çerçevesinde Sayın Obama, Nisan başında Türkiye'ye seyahat edecek. Orada da sadece, her kurumu sistematik bir biçimde Kemal Atatürk'ün laik geleneğinden uzaklaştıran ve ülkeyi İslamlaşma yoluna sokan İslamcı bir hükümete hürmet etmekle kalmayacak aynı zamanda ‘Medeniyetler İttifakı' denen bir şeye katılacak.”

"MEDENİYETLER İTTİFAKI MÜSLÜMAN KARDEŞLERİNİN GÖRÜŞLERİNİ YANSITIYOR"

Gaffney, “Medeniyetler İttifakı”nın, İslam Konferansı Örgütü'nün (İKÖ) görüşlerini yansıttığını iddia ederken Suudi Arabistan ve dostlarının desteği sayesinde de Müslüman Kardeşlerinin, İKÖ'de lokomotif gücü haline geldiğini, iki örgütün gündeminin önemli ölçüde örtüştüğünü öne sürdü. ANKA

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2009, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67