Oğlum nereye gitti?

Oğlum nereye gitti?

Ermenek'teki kömür ocağında mahsur kalan oğlundan haber alamamanın üzüntüsünü yaşayan Ayşe Nine "Oğlum nereye gitti suyun içinde, bulamadım" cümlesiyle çaresizliğini dile getirdi.


Ermenek'teki kömür ocağında mahsur kalan oğlu Tezcan Gökçe için, "Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı" diyerek kazanın simgesi haline gelen Ayşe nine, "Oğlum nereye gitti suyun içinde, bulamadım" cümlesiyle çaresizliğini ortaya koyuyor. 


Her ikisi de 75 yaşındaki Recep ile Ayşe Gökçe çifti, olay sonrası oğulları Tezcan Gökçe'den haber alamamanın hüznünü yaşıyor.


Endişeyle gelişmeleri takip eden, "Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı?", "Gitti mi benim oğlan şimdi, saklamayın" diyerek acıyı hafızalara kazıyan Gökçe çifti, umutlarını yitirse de gözlerini yoldan hiç ayırmıyor.


Ayşe Gökçe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ocak sahibi de dahil, kimsenin böyle bir olayın olmasını istemeyeceğini söyledi.


İki kişinin cansız bedenine ulaşıldıktan sonra çok üzüldüğünü dile getiren Gökçe, söylediğini dinleyenin de anlayanın da olmadığını ifade etti.


"Oğlumu ararım da bulamadım"


"Oğlum nereye gitti suyun içinde, bulamadım. Ağlıyorum. Yollara bakıyorum gelecek kuzum diye. Nerede yavrum ? Hala yok" diyen Gökçe, şöyle devam etti:


"Günlerdir oğlumu ararım da bulamadım. Bekliyorum ama gelmiyor. Boş boş yola bakıyorum. Oğlumu istiyorum. Kuzumu istiyorum. Başka bir şey istemem ama nerede bulacağım. Sürekli ağlıyorum, bazen uyumaya çalışıyorum ama zaman geçmiyor."


"Diri olarak kapamadık, ölüsünü de kapamadık"


Recep Gökçe ise hep bir haber beklediklerini ancak "Gördük, duyduk" diyen olmadığını kaydetti.


Sekiz kişinin cansız bedenine ulaşıldığını, kendilerinin onu da göremediğini vurgulayan Gökçe, "Onlar yine ölüsünü kaptı, biz onu da kapamadık. Diri olarak kapamadık, ölüsünü de kapamadık. Çaresiziz" dedi.
(AA)

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63