Org. Başbuğ'dan sert Tunceli açıklaması!

Org. Başbuğ'dan sert Tunceli açıklaması!

Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ Tunceli'de yaşanan hain saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Medyadaki yorumlara sert çıktı. İşte Başbuğ'un o açıklaması.

Olaylar Tunceli'de bulunan eşkiyaların başı tarafından yönetiliyor. Böyle saldırılar TSK'nın terörle mücadeledeki azmini artıracaktır. Tunceli’deki saldırıda teröristlere zaiyat verildi. Tunceli’deki terör saldırısında bir tek silahlı helikopterin sağlanamadı. Hava şartları olumsuzdu. Komplo senaryoları yazmak hainliktir.Basının bir bölümü mütakere dönemi basınını aratacak nitelikte.

Tunceli'deki saldırı

Orgeneral Başbuğ, Tunceli'nin Nazimiye ilçesi Sarıyayla Jandarma Karakoluna teröristlerce düzenlenen saldırıya ilişkin, ''Tüm karakol ve üs bölgelerinde görev yapan birliklerimiz kendi kendine yeterli, herhangi bir saldırı anında bu saldırı ile mücadele edebilecek güçte ve yetenektedir'' dedi.

Orgeneral Başbuğ, düzenlenen saldırıda erbaş ve erlerin kahramanca mücadele ettiğini, görevlerini yerine getirdiğini belirterek, ''Terörle bir yere varamazsınız. Bu ülkede neyi paylaşamıyoruz? Bu ülkenin huzurunu, güvenliğini bozarak nereye ulaşacağınızı zannediyorsunuz? Bu olayların Silahlı Kuvvetler'in, Türkiye Cumhuriyeti'nin terörle mücadeledeki azim ve kararlılığına darbe vuracağını mı zannediyorsunuz? Büyük bir yanılgı içindesiniz'' dedi.

Teröristler zayiat verdi

Karakola yönelik terörist saldırının yaklaşık 3 saat sürdüğünü ifade eden Başbuğ, şöyle konuştu:

''Bu 3 saat saldırı esnasında karakol personelimiz, başta karakol komutanı ve onun emrindeki astsubay ve uzmanlar erbaş ve erler omuz omuza çarpışmış, mücadele etmişlerdir. Orada 4 şehit verdik. Karakol komutanı astsubayımız, bir uzman çavuşumuz ve iki tane Mehmetçiğimiz. Burada da görüldüğü gibi astsubayımız, uzman çavuşumuz ile erbaş ve erlerimiz omuz omuza mücadele etmiş ve çatışmışlardır. O karakol orada niçin var? O karakol orada bölgedeki insanımızın güvenliğini sağlamak, onların savunmasını sağlamak ve o alanları teröristlere boş bırakmamak nedeniyle oradadır. Hava şartlarının kötülüğünden dolayı bir tek orada sağlanamayan silahlı helikopterlerin saldırı esnasında kullanılamamasıdır. Orada şehit olan 4 askerimiz ve o çatışmaya giren 70'e yakın astsubayımız, uzmanımız, erbaş ve erlerimiz kahramanca mücadele etmiş, görevlerini yerine getirmiştir. Görevlerin yerine getirilmesinde gerekirse şehit olmakta vardır. Elbette 3 saat süren çatışmada teröristlere de zayiat verdirilmiştir. Aksini düşünmek söz konusu değil. Ancak bölgede yapılan taramalarda herhangi bir terörist bulunmadığı için biz bunları açıklama durumunda değiliz. Ancak bundan herkes emin olsun ki 3 saat süren bir çatışmada teröristlerin zayiat vermemesi söz konusu olamaz.'' (Mynet)Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2010, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66