Özür diledi mi, dilemedi mi?

Özür diledi mi, dilemedi mi?

Tartışmalı oturum sonrası Peres'in, Başbakan Erdoğan'ı telefonla arayarak 5 dakika konuştuğu ve özür dilediği belirtildi. Ancak İsrail'den bugün yapılan açıklamada "özür dilenmediği" vurgulandı. Ardından da Peres, Davos'tan seslenerek "Türkiye ile çatışma istemiyoruz" dedi.

PERES ÖZÜR DİLEMEDİ

Uluslararası haber ajansı AFP, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in Erdoğan'dan özür dilemediğini duyurdu. AFP'ye açıklama yapan İsrail Cumhurbaşkanı sözcüsü Ayelet Frish, Erdoğan'dan özür dilendiği haberini yalanladı. Frish, "Özür dilendiği açıklanması doğru değil" dedi. İsrailli sözcü, Erdoğan'ın telefonla konuşma sırasında tavrının Peres'e karşı olmadığını, ancak oturumun moderatörüne karşı olduğunu belirttiğini de özellikle vurguladı. İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde, “olanlardan son derece üzgün olduğunu ve dostların zaman zaman kendi aralarında tartışabileceğini” söyledi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre Şimon Peres, Başbakan Erdoğan'a, Türkiye Cumhuriyeti'ne ve başbakan olarak Erdoğan'a her zaman büyük saygı duyduğunu söyledi. Peres'in, telefon görüşmesinde şunları söylediği bildirildi:

“Bugün olanlar için son derece üzgünüm. Dostlar zaman zaman kendi aralarında tartışabilirler. Her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti'ne ve başbakan olarak size her zaman büyük saygı duydum. Kendimi Türkiye'nin ve Başbakan Erdoğan'ın dostu olarak görüyorum. Başbakan olarak size olan saygım ve takdirim her zaman sürmüştür.”


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2009, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63