Paşalar için suç duyurusunda bulundu!

Paşalar için suç duyurusunda bulundu!

Kahramanmaraşlı esnaf Ahmet Bilgili, Genelkurmay eski Başkanı İsmail Hakkı Karadayı ve eski Genelkurmay ikinci Başkanı Çevik Bir hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bilgili, her gün darbe söylentileri ile yatıp-kalkmaktan bıktığını bu nedenle psikolojisinin bozulduğunu öne sürerek Karadayı ve Bir hakkında Kahramanmaraş Adliyesi’ne gelerek sözlü olarak suç duyurusunda bulundu.

Esnaf olduğunu belirten Bilgili, darbe söylentileri yüzünden yatırım yapamadığını, kendisi gibi binlerce kişinin de bu durumdan dolayı mağdur olduğunu iddia etti. Bilgili; “Genelkurmay eski başkanı İsmail Hakkı Karadayı ve ikinci başkanı Çevik Bir hakkında suç duyurusunda bulunmak istiyorum. Ben esnafım, bu insanlar benim verdiğim vergiyle maaş alan insanlar. Bulundukları kurumu, devletin yapısını yıkarak ve insanları fişleyerek, darbe planları yaparak benim yatırım yapmama benim gibi binlerce insanın önünü kesmişlerdir. Bu insanlar 70 milyon insanla alay ediyorlar. Bunların gururlarını yaşayış şekillerini rencide etmişlerdir” dedi.

Karadayı ve Bir’in 70 milyon insanın gururu ve psikolojisini bozduğu iddiasında bulunan Bilgili, savcıları göreve çağırarak iki Paşa’nın cezalandırılmasını istedi.

Bilgili; “Çevik Bir’in Genelkurmay Başkanlığına, Jandarma Genel Komutanlığına 06 Mayıs 1997 tarihli 12 sayfalık rapor 28 Şubat yol haritasının karar ve emirlerinden oluşan gizli belge. Ben bir Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak, bu ülkede bir kişi birini taciz ettiği zaman 10 yıl 12 yıl ceza alıyor. Peki 70 milyon insanın gururu ve psikolojisini bozuyorlar da, bu insanlar nasıl pişkin halde geziyorlar. Ben bu hukuk devletinde savcıları göreve çağırıyorum. Benim psikolojim bozulmuştur. Ben her akşam haberleri izleyip, sabahleyin dükkanıma gittiğim zaman acaba darbe mi olacak, acaba ben bir kredili, bir taksitli ev bir taksitli araba alsam bunu ödeyebilir miyim. Ben bu psikoloji içerisinde yaşamaktan bunaldım ve bıktım. Psikolojim bozulduğundan dolayı bu iki şahıstan İsmail Hakkı Karadayı ve Çevik Bir hakkında sözlü olarak suç duyurusunda bulunacağım” diye konuştu.

Karadayı’nın, geçen hafta ortaya çıkan ses kayıtlarının, kendi suçunu kabul etmesi manasına geldiğini savunan Bilgili bir soru üzerine ise şu cevabı verdi: “12 yıl önce gerçekleşen olaylar bu gün, gün ışığına çıkıyor. Az önce de belirttiğim gibi, 6 Mayıs 1997 tarihli 12 sayfalık gizli raporda ulusal basında çıktı. Gazetelerin isimlerini vermeyim herkes biliyor. Her gün akşam televizyonlarda ve ulusal basında neşredilmekte. Bunları seyrettikçe benim uykularım kaçıyor. Ben rahatsızlandım. Davacıyım bunlar cezalandırılsın istiyorum. Bunlar elini kolunu sallayarak geziyorlar var mı böyle bir şey. Geçen hafta internete düşen ses kayıtlarında İsmail Hakkı Karadayı ‘ben sabıkası bol bir insanım’ diyor ‘benim sabıkam kabarık’ diyor. Kendi ağzıyla ses kaydında söylüyor. ‘Ben 27 mayısta darbesinde bulundum’ diyor, ‘12 Eylül’de koordinatördüm’ diyor, 28 Şubat’ı bizzat kendisinin yaptığını, dönemin başbakanının altın tepside hükümet devrettiğini, bunun yanında 8 tane milli iradeyi temsil etmeyen kararlar aldırdığını söylüyor. Benim psikolojim bozulduğundan dolayı davacıyım” ifadelerini kullandı. (www.kanal46.com)
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2009, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67