PKK karakol basmak istedi: 2 şehit, 1 yaralı!

PKK karakol basmak istedi: 2 şehit, 1 yaralı!

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde askeri hareketlilik artarken, PKK ile güvenlik güçleri arasında akşam başlayan çatışmaların halen devam ettiği iddia ediliyor.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde, teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 uzman çavuş ve 1 uzman onbaşı şehit oldu, 1 asker yaralandı. Çatışmada 5 terörist ölü ele geçirildi.

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nin Irak sınırındaki Dağlıca'da PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında dün akşam başlayan çatışmalar devam ediyor.

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi'ndeki 21 Ekim 2007'deki saldırıda 12 askerin şehit olduğu 3'üncü Motorlu Piyade Tabur Komutanlığı'na yine saldırı hazırlığı yaptıkları tespit edilen PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında dün akşam çatışma çıktı.

Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi'nde 21 Ekim 2007'de bir grup PKK'lı teröristin saldırısına uğrayan Dağlıca 3'üncü Motorlu Piyade Tabur Komutanlığı'nın Keri Tepe Us Bölgesi'ne dün gece yine saldırı düzenlenmek istendi. 12 askerin şehit olduğu, 16 asker yaralandığı ve 8 askerin de kaçırıldığı Keri Tepe bölgesine saldırmak isteyen teröristler bu kez emellerine ulaşamadı. Teröristlerin açtığı taciz ateşine, Mehmetçik anında karşılık verdi. Bunun üzerine taciz ateşinin yapıldığı bölgeye operasyon düzenlenerek sıcak temas sağlandı.

Sağlanan sıcak temas, akşam saatlerinde saatlerinde başladı ve halen devam ediyor. Bölgeye çok sayıda özel eğitimli komandolar sevk edilirken, helikopterler de havadan destek sağladı.

Hakkari Valisi Muammer Türker, Dağlıca' daki çatışmada 1 uzmançavuş ile bir uzman onbaşının şehit olduğunu söyledi. Bölgede operasyonlar sürüyor. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2010, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67