Polisten iplik operasyonu! 600 bin TL değerinde...

Kahramanmaraş emniyeti, bir fabrikadan sipariş alınan ipliğin adresine ulaşmadığını tespit edip 3 kişiyi yakaladı. İpliğin piyasa değerinin ise 600 bin TL olduğu tespit edildi.

Polisten iplik operasyonu! 600 bin TL değerinde...

Kahramanmaraş'ta tıra yükledikleri 25 ton ipliği teslim adresine götürmeyerek satmaya çalıştıkları iddia edilen 3 şüpheliden 2'si tutuklandı. Şüphelilerin sahte plaka ile nakliyat işi yaptıkları, aldıkları yüklü ipliği Bursa'ya götürmeleri gerektiren ortadan kayboldukları belirlendi. Firma sahibinin Kahramanmaraş polisine durumu ihbar etmesiyle, harekete geçen yankesicilik dolandırıcılık bürosu ekipleri, aracın orijinal plakasını ve nerde olduğunu tespit etti. Aracın Bursa'da değil Kocaeli Gebze'de olduğunu belirleyen Kahramanmaraş polisi, Gebze polisi ile irtibata geçip şüphelileri ve iplik dolu tırı yakalattı.

Harekete geçen Kahramanmaraş Emniyet  Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri aracın yerini tespit ederek Kocaeli Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri ile irtibata geçti. Yapılan  teknik ve fiziki takip sonucu, tır sürücüsü M.N. (40) ile V. T. (46) ve R.O'nun (50) Gebze Sultan Orhan Mahallesi Küçük Sanayi girişinde olduğunu belirledi.
Şüpheliler, 600 bin lira değerindeki 25 ton ipliği İstanbul'da bulunan bir firmaya satmak isterken suçüstü yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Adliyesine sevk edilen tır sürücüsü M.N. adli kontrolle serbest kalırken V. T. ve R. O. tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER