SADDAM DÖNEMİNE AİT DİNARLARLA DOLANDIRICILIK YAPACAKLARDI!

SADDAM DÖNEMİNE AİT DİNARLARLA DOLANDIRICILIK YAPACAKLARDI!
Emniyet ve asayişin sağlanması ile her türlü kaçakçılık olayının önlenmesine yönelik olarak Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığınca Mart ayı içerisinde de operasyonlar sıkı bir şekilde sürdürülüyor.

Alınan bir ihbarın değerlendirilmesi neticesinde; Pazarcık ilçesi Emiroğlu kasabasında piyasaya sahte para sürmeye çalışan E.K. ve M.A. isimli şahıslar takibe alınarak, araçlarında ve ikametgahlarında yapılan aramada 12 Adet 50 YTL ve 5 Adet 20 YTL olmak üzere toplam 700 YTL sahte para ile dolandırıcılık amacıyla kullanılmak üzere şahısların ellerinde bulunan ve kullanımdan kaldırılmış olan 33 Adet ve Saddam dönemine ait 250’lik Irak Dinarı ele geçirildi. Şüpheliler sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

Eski eser kaçakçıları ve define avcıları ile yapılan mücadele kapsamında ise; Afşin ilçesi Alimpınar, Dokuztay ve Yeşiloba köyleri ile Arıtaş ve Tanır kasabalarında kaçak olarak ellerinde bulunan dedektör, kroki vb. malzemelerle define araması yapan 15 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin kazı yaparken kullandıkları 2 detektöre ve diğer kazı malzemelerine el konulmuş şüpheliler hakkında adli işlemler başlatıldı.

Gümrük ve Tekel kaçakçılığının önlenmesi amacı ile; Pazarcık ve Türkoğlu ilçelerinde yapılan 5 ayrı operasyonda toplam 816 paket kaçak sigara, 60 kg. kaçak tütün ve 45 gr. esrar ele geçirildi. Olaylarla ilgili yakalanan 8 şüpheli adli makamlara sevk edildi.

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin her türlü kaçakçılığın önlenmesine yönelik olarak operasyonlara aralıksız devam ettiği ve 156 Jandarma İmdat telefonlarının 24 saat halkın hizmetinde olduğu bildirildi. (AJANS 46 -WWW.KANAL46.TV)
Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2007, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63