Saldırgan "yumruklu saldırıdan" serbest

Saldırgan

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na yumruk atan Orhan Ö, bu soruşturmadan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, ancak daha önce çarptırıldığı hapis cezasının kalan kısmını çekmek üzere cezaevine gönderilecek.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na TBMM'de saldırıda bulunduktan sonra gözaltına alınan Orhan Ö, bu soruşturmadan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 


Orhan Ö'yü sorgulayan Nöbetçi Ankara 2. Sulh Ceza Mahkemesi, saldırı soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Sadık Bayındır'ın talebi doğrultusunda adli kontrol kararı verdi. Adli kontrol kapsamında Orhan Ö'ye, "konutunu terk etmeme" tedbiri uygulanacağı kaydedildi.


Ancak Orhan Ö'nün, daha önce çarptırıldığı ve şartla salıverildiği başka bir cezaya ilişkin denetimli serbestlik şartlarını yerine getirmediği gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının hakkındaki denetimli serbestlik kararını kaldırdığı ve yakalama kararı çıkardığı öğrenildi.


Orhan Ö'nün, bu nedenle, daha önce çarptırıldığı hapis cezasının kalan kısmını çekmek üzere cezaevine gönderileceği bildirildi.
(AA)

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2014, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66