Sanayi Kooperatifi KMESOB seçiminde taraf!

Sanayi Kooperatifi KMESOB seçiminde taraf!

S.S. Kahramanmaraş Yeni Sanayi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin sabah kahvaltısında bir araya gelen esnaf odaları temsilcileri sorunlarını konuştu.

Başkan Şeref Kazancı hükümetin açıkladığı can suyu kredi yapılandırmasını dikkatle takip ettiklerini söyledi. Masraflarının kooperatif bütçesinden karşılandığı toplantının son bölümünde ise KMESOB Başkanı ve Başkan adayı Ahmet Kuybu’ya birlik seçiminde destek verildiği ilan edildi.

Kanal 46’nın davet edilmediği toplantıda konuşan Başkan Kazancı, Kuybu’dan önceki birlik başkanlarının esnaf ve sanatkâra hizmet vermediklerini öne sürdü. Toplantıda hazır bulunan oda başkanları da Kuybu’nun yanında yer aldıklarını açıkladı.

17 Nisan Cumartesi günü sabah Kervanhan’da yapılan kahvaltılı toplantının açılış konuşmasını Başkan Şeref Kazancı yaptı. Kooperatifi 1997 yılında 57 kişiyle kurduklarını ve şimdi bin 400 üyeye ulaştıklarını söyleyen Kazancı, 35 bin TL’ye kadar verdikleri kredinin faizinin yüzde 50’sini hükümetçe karşıladığı bilgisini verdi. Esnafın kendi içinde diyalog içinde olması gerektiğini söyleyen Kazancı şu şekilde konuştu:

“Kooperatifi kurduğunuz yıllarda çok sıkıntı ve eza çektik. Fakat esnaf ve sanatkârlarımızın desteği ve yönetim kurulumuzun azmi ile yıllık yaklaşık 9 milyon plasmanla (yatım) esnafımıza destek vermeye devam etmekteyiz. S.S. Kahramanmaraş Yeni Sanayi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak esnaf odaları ile diyalog içerisinde olmaya; kooperatifimizin her zaman esnaf ve sanatkârın yanında olduğunu bilmenizi isterim.”

“TÜM ESNAFA KAPIMIZ AÇIK”

Kazancı konuşmasının devamında kapılarının tüm esnaflara açık olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Kahramanmaraşlı tüm esnaf ve sanatkârlarımız bilmelidir ki tüm esnaflarımıza kapımız açık ve kredi veriyoruz, ayrıca Fatih, Kale, Tekir, Ilıca belediye sınırları içerisinde ki esnaflarımızda bu kredilerden faydalanabiliyor. Başbakanımızın yeni yapılandırmalar elimize geçmiştir. Devletimiz verilen kredi faizlerinin yüzde 50’sini karşılamaktadır. Tüm esnaf ve sanatkârlarımızın bu kredilerden sağlıklı bir şekilde faydalanmasını dilerim. Değerli oda arkadaşlarım kredi vereceğimiz esnafın referansları sizler olacaksınız, vereceğiniz bilgiler krediyi alan arkadaşların sağlıklı geri ödemesine kolaylık sağlayacaktır. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.”

Daha sonra oda başkanlarının görüş ve düşünceleri alındı, sorulara cevaplar verildi. Bu bölümde konuşanlardan ve daha önce A. Kadir Arifoğlu’nun birlik başkanlığı döneminde danışmanlığını yapan, bugünlerde ise Ahmet Kuybu’ya açık destek veren Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mehmet Demir, sonuna kadar Ahmet Kuybu’nun yanında olduklarını ilan etti. Mehmet Demir’in yapılacak olan birlik seçiminde Kuybu’nun listesinde yer alacağı tahmin ediliyor.

Yine bir zamanlar Arifoğlu'nun 'sağ kolu' olarak bilinen ve geçen dönem birlik yönetiminde yer alan İsmet Düzkale de şu anda Kooperatif yönetiminde bulunuyor ve o da birlik seçiminde favori olarak gösterilen Ahmet Kuybu'ya açık destek veriyor.

Kooperatif yönetiminde şu isimler bulunuyor: Başkan Şeref Kazancı, ikinci başkan İhsan Balık, Murahhas aza Mehmet Karaokur, üyeler Burhan Şekkeli, İsmet Düzkale, Eyyüp Zıba ve Mehmet Yanar. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2010, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66