Şehir Kimliği Çalıştayının Adresi: Kahramanmaraş

Şehir Kimliği Çalıştayının Adresi: Kahramanmaraş

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın İdris Güllüce Şehir Kimliği Çalıştayı’nda Kahramanmaraşlılarla Buluşacak.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği Şehir Kimliği Çalıştayı tanıtım toplantısı; 8 Ocak’ta, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde, saat 13:30’da Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın İdris Güllüce’nin katılımıyla gerçekleştirilecek.


Bakan Danışmanı Sayın İbrahim Acar Koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Şehir Kimliği Çalıştaylarının 9.’su olacak çalıştayda, Kahramanmaraş Valisi Sayın Mustafa Hakan Güvençer ve Kahramanmaraş Belediye  Başkanı Sayın Fatih Mehmet Erkoç’un da birer konuşma yapması bekleniyor.


Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Ak Parti Grup Başkanvekili Kahramanmaraş milletvekili Mahir Ünal’ın da katılacağı tanıtım toplantısıyla ilgili basın mensuplarına bir değerlendirmede bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın şehir kimliği konusunda bilinçlendirme ve yol haritası oluşturma çalışmalarının önemli olduğunu belirtti. Başkan Erkoç, "Kahramanmaraş için bir fikrim var" diyen herkesi toplantıya katkı sunmaya davet etti.


Kahramanmaraş’ın insan kaynağının, iş gücü ve akademik potansiyelinin, tarihi, coğrafi, kültürel, ekonomik, sosyal ve yapısal değerlerinin ele alınacağı çalıştayın tanıtım toplantına sivil toplum kuruluşları, üniversite temsilcileri, odalar, sendikalar, kurum müdürleri, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, kanaat önderleri, muhtarlar ve medya mensupları davet edildi.


Şehir Kimliği Çalıştayı Nedir?


Şehir Kimliği Çalıştayları, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin “Sivas’a, Adıyaman’a, Rize’ye, Düzce’ye Ankara’dan bakmakla olmaz. Nasıl ki tek tip kıyafet her bedene olmazsa; her şehre aynı kimlik olmaz, biz halkımızın ayağına gideriz. Onun görüşüne göre hareket ederiz” diyerek talimat vermesiyle başladı.


Çalıştaylar; şehre, şehirlinin gözünden ve gönlünden bakmak ve şehrin gelecek vizyonunu şehirde yaşayanlarla birlikte belirlemek için düzenleniyor. Yapılacak çalıştaylar 81 ili kapsayacak.


 Çalıştaylarda bakanlık bürokratları; şehrin yerel ve genel siyaset temsilcileri, bürokrasi temsilcileri, sivil toplum temsilcileri, akademisyenler, kanaat önderleri, kültür-sanat ve spor temsilcilerinin yanı sıra şehrin kamuoyu algısının oluşmasında ve gelişmesinde etkili olan “medya” mensupları ile bir araya geliniyor.


Özüne sadık şehirlerin, değişim-gelişim süreçlerinde oluşan fırsatların da değerlendirildiği çalıştaylarda; yuvarlak masa sistemi ve müzakere usulü uygulanıyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2015, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63