Şehit annesinin parasını çaldılar!

Şehit annesinin parasını çaldılar!

Kahramanmaraş'ta bir şehit annesi, borcunu ödemek için bankadan çektiği 4 bin 650 YTL kredi parasını dolandırıcılara kaptırdı.

Olay, İsmetpaşa Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi üzerinde bulunan Ziraat Bankası önünde meydana geldi. Bankadaki kredi işlemlerini tamamlayan şehit annesi Zeynep Güdümen (63), bankadan 4 bin 650 YTL çektikten sonra dışarıya çıktı.

Bu arada Güdümen'in yanına yaklaşan 55–60 yaşlarında bir kişi kendisinin banka görevlisi olduğunu söyleyerek, 'parayı eksik vermişler ben parayı sayarken siz kimlik fotokopisi çektirin' dedi. Güdümen de parayı şahsa vererek kimlik fotokopisini çektirmeye gitti. Fotokopiyi çektiren Güdümen, tekrar bankanın önüne geldiğinde kendisini banka görevlisi olarak tanıtan kişinin kaçtığını görünce çevredeki vatandaşlardan yardım istedi.

Dolandırıcı kaçarak izini kaybettirirken, olay yerine gelen polis ekipleri Güdümen'in verdiği eşkal üzerine çevrede çalışma başlattı. Hırsızlık Bürosu dedektifleri, 55–60 yaşlarında uzun boylu, krem renkli pantolon, mavi çizgili gömlek ve kırmızı kravatlı dolandırıcıyı yakalamak için operasyon başlattı.

Dolandırıcı tarafından 4 bin 650 YTL'si çalınan Zeynep Güdümen kendisinin de şehit polis annesi olduğunu, 1995 yılında oğlu Cuma Genez'in İstanbul Bayrampaşa'da şehit düştüğünü söyleyerek olay yerine gelen polislerden gözyaşları arasında yardım istedi. Güdümen, şehit polis anası olduğunu belirterek "Kuzularım bana yardım edin. Benim sizden başka kimsem yok. Borç almıştım onu ödemek için kredi çektim. Ne olursunuz paramı bulun kuzularım" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Kirada oturduklarını ve cebinde dolmuş parası dahi olmadığını anlatan Güdümen, "Şehit oğlumun maaşı karşılığında kredi çekmiştim. Oğlumun kanı var bu parada. Ne olur yalvarıyorum bu adama. Getirsin parayı evin önüne bıraksın. Kendisinden şikâyetçi olmayacağım" diye yakındı. (Haber 46)

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2008, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66