Sen kimsin terbiyesiz... Haddini bil!

Sen kimsin terbiyesiz... Haddini bil!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ardahan'da yaptığı konuşmada dış basını eleştirdi ve ''Bir dış basın şunları yazmış; Tam batılaşmamış yoksul Müslümanların kendilerini yönetmelerine izin verilemez... Sen kimsin terbiyesiz... Haddini bil! Size kim bu yetkiyi verdi'' dedi.


İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:
Bundan 10 yıl önce Ardahan'da üniversite olacak dense inanır mıydınız? Şimdi üniversitesinin 4 bin öğrencisi var.  Kuru sıkı atıyorlar, ne dedikleri belli değil. Bunlara 5 koyun verin kaybedip gelirler. Dünyada 9 ayrı ülkede 500 bin Ahıskalı var Ukrayna'dan 677 aileyi Türkiye'ye getirdik. İnsana değer veren bir hükümet ve devlet var. Yarın sandık başına gidiyoruz. Vatandaşımızın sorumluluğu çok ağır.
SEN KİMSİN TERBİYESİZ... HADDİNİ BİL
Bir dış basın şunları yazmış; Tam batılaşmamış yoksul Müslümanların kendilerini yönetmelerine izin verilemez. Sen kimsin terbiyesiz... Haddini bil! Siz kim bu yetkiyi verdi. Türkiye artık mandaların egemen olduğu bir Türkiye değil. O tarih oldu. Artık bu milletin gerçek evlatları bu ülkede yönetime sahip.
'BİZE EMİR VERMEYE KALKMAYIN' DEDİM
Son Davos’a gidişimde kendisine dedim ki: Sizi bize para verdiniz mi başka bir şey mi? Sen paranı borç takvimiyle ödenmesi gereken süreçte alırsın, biz bu parayı öderiz. Biz Yunanistan gibi ... Bize emir vermeye kalkmayın dedim. Zaten o IMF’nin Başkanı da kalamadı orada fazla, gitti.
12 YILDIR MİLLİ İRADE DİYORUZ
Bizim kendi ülkemizi yönetmemize izin vermeyeceklerini söylüyorlar. 12 yıldır milli irade diyoruz
Bizi sen yöneteceksin, Ardahanlı kardeşim yönetecek.
ASIL KAST ETTİKLERİ TÜRKİYE
Utanmadan yazıyorlar bunu. 'Eğer Erdoğan Pazar günü istediğini alırsa durdurulamaz' diyorlar
Erdoğan diyerek sanmayın ki benim şahsımı kast ediyorlar, asıl kast ettikleri Türkiye. Hale bak ya.
BUNLAR KUDURDU
Yine bir Alman gazetesi. 3. havalimanın açtık ya bunlar kudurdu.
HALA UÇUYOR
Kuru sıkı atmakla olmuyor. Gelmiş Kars’a konuşuyor Kılıçdaroğlu. Et Balık Kurumu'nu kaldıracağız, Et Süt Kurumu yapacağız diyor. Yahu biz zaten onu başbakanlık dönemimde yaptık. Hala uçuyor. Bunlar geriden geliyor, bunlar nal topluyor nal. Bunlardan yönetici olmaz.
ŞİMDİ BANA KİN KUSUYOR
Hem York Times denilen gazete Sultan Abdülhamit’e saldırdı, Menderes’e saldırıyor, Özal’a kin kusuyordu. Şimdi aynı gazete bana kin kusuyor. Bu isimler arasında vatana ihanet eden bir isim var mı? Birileri soydu soğan çevirdi, biz eser yaptık.
MAALESEF YAHUDİ SERMAYESİ
Bunların patronları belli. Maalesef Yahudi sermayesi. Bir başka dergi de eş başkanların partisine destek vermekten bahsediyor. Bunların hiçbirinin derdi şahsım değil, benim üzerimden Türkiye’yi hedef alıyorlar.
KIZLARIM ÜNİVERSİTE OKUYAMADI
Bu milleti ayakta tutan inancıdır, kültürüdür. Milletimizin değerleri olan kurumlara saldırıyorlar
Terör örgütünü arkasına alan parti Diyanet’i kaldıracağım diyor. Diğeri imam hatibi kaldıracağım diyor.
Kayseri’ye gitti ben demedim diyor. Seçim beyannamen ortada. Biz çok zora girdik, kızlarım üniversite okuyamadı. Ben imam hatip mezunuyum. Bu millet inançlı ya. Neden rahatsız oluyorsunuz.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2015, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63