Şendiller memleketi Kahramanmaraş'ta'

Şendiller memleketi Kahramanmaraş'ta'

Türk siyasetinin tanınmış isimlerinden ve kendi deyimi ile Kahramanmaraş siyasetinin üzerindeki ölü toprağını kaldırabilmek için geçen Şubat ayında memleketi Kahramanmaraş’ta İrtibat Bürosu açarak muhalefet çalışmalarına başlayan Ökkeş Şendiller, 10 günlüğüne kente geldi.

Başta Kahramanmaraş Belediyesi’nin icraatları olmak üzere devlet kurumlarının eksiklik ve yanlışlıklarını tespit edip gündeme getirerek mazlumun sesi olmaya büyük özen gösteren ve kendini bu işe adayan Ökkeş Şendiller’in Trabzon Bulvarı üzerinde bulunan Valilik karşısındaki Özgür Apartmanı Kat:2’deki irtibat bürosu yoğun ilgi görüyor.

Sesini duyuramayan ve elinde bulunan belgeleri kamuoyunun gündemine getiremeyen ve çekinenlerin sözcüsü olmaya gayret eden Ökkeş Şendiller, geçen günlerde gittiği Ankara’da Çevre Bakanlığı’na giderek yeni çöp dökme alanı ile ilgili araştırmalarda bulunduğunu söyledi.

Bürosuna akın eden vatandaşları tek tek dinleyen ve Kahramanmaraş’ın tek kişilik tek muhalefeti olarak isimlendirilen Şendiller, dün akşam geldiği kentte bu sabah ayağının tozu ile şu açıklamalarda bulundu:

“Kahramanmaraş’ın çöpleri şu anda Aksu Mahallesi’nde bilinen yere dökülüyor. Bir süre önce Tomsuklu’da yapılması planlanan yeni çöp dökme alanından bölge halkından gelen tepkiler nedeni ile vazgeçilmişti. Bölgedeki Alevi ve Kürt vatandaşlarımızın tepkilerini dikkate alarak Tomsuklu’dan vazgeçen belediye şimdi de şehrin batısındaki Kürtül bölgesinde yeni çöp dökme alanı oluşturmaya çalışıyor. Buradaki Türk vatandaşlarımızdan tepki gelmeyecek mi sanıyorlar. Oradakiler insan da buradakiler insan değil mi? Tüm herkes birinci sınıf vatandaştır. Hem şehrin gelişme bölgesi olan batıya çöplük mü olur? Batıdan esen rüzgârlar şehre kötü kokuları getirmez mi? Bırakın bunu, çöp kamyonlarından dökülen sular bile rüzgârla birlikte şehre gelir. Şu anda bütün yoğunluğumu bu işe verdim. Allah’ın izni ile ben sağ olduğum müddetçe Kürtül bölgesinde çöp dökme alanı yaptırmamak için uğraş vereceğim.” (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2010, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66