Silahlı İHA’lar İncirlik'ten kalktı!

Silahlı İHA’lar İncirlik'ten kalktı!

ABD’de Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü yüzbaşı Jeff Davis yaptığı günlük basın toplantısında, İncirlik Üssü’nden Suriye’ye silahlı insansız hava araçlarının kalktığını bildirdi.


ABD’de Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü yüzbaşı Jeff Davis, yaptığı günlük basın toplantısında eğit donat programına dair önemli bilgiler verdi. Basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Davis, ABD ordusunun Suriyeli muhaliflere verdiği desteği arttırdığını kaydederek, İncirlik Üssü’nden Suriye’ye silahlı insansız hava araçlarının kalktığını bildirdi.


Davis, açıklamaları sırasında ABD’nin muhalifleri, Esad hükümetinin da aralarında bulunduğu saldırgan güçlerden gelebilecek saldırılara karşı korumak amacıyla bazı yasaları uygulamaya koyacağını da sözlerine ekledi. Şu ana kadar herhangi bir saldırının gerçekleştirilmediğini sözlerine ekleyen Davis, yakında bu tür bir saldırının başlayabileceğini de sözlerine ekledi. Pentagon sözcüsü, eğit donat programı kapsamında oluşturulan gücün Nusra Cephesi ile Cuma günü çatıştığı sırada, ilk kez havadan savunma destek ateşinin açıldığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2015, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63