Silivri Cezaevi'ndeki incelemeler tamamlandı

Silivri Cezaevi'ndeki incelemeler tamamlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Hakları İnceleme Komisyonu bünyesinde görev yapan alt komisyon üyeleri, Silivri Cezaevi'ndeki incelemelerini tamamladı. Heyet üyeleri, bazı Ergenekon sanıklarıyla görüştüklerini, sanıkların yargılamayla ilgili taleplerine, "Bu konuya karışamayız" diye cevap verdiklerini söyledi.

Silivri Cezaevi'ne sabah saat 10.30 sularında gelen Başkanlığını AK Parti Çorum Milletvekili Murat Yıldırım'ın yaptığı "Her Türlü Şiddet, İşkence ve Kötü Muamelenin Önlenmesiyle Ceza ve Tutukevleri İnceleme Daimi Alt Komisyonu" üyeleri, incelemelerini tamamladı.

Cezaevinden ayrılırken heyet adına açıklama yapan Murat Yıldırım, Ergenekon sanıklarından Adil Serdar Saçan, Tuncay Özkan ve Gürbüz Çapan ile görüştüklerini söyledi. Yıldırım, "Bu sanıkların yargılamayla ilgili talepleri vardı. Bu konulara karışamayacağımızı söyledik." diye konuştu.

CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir de, Ergenekon sanıklarından Ali Özoğlu, Kemal Aydın ve Mustafa Özbek ile de görüştüklerini dile getirdi. Ergenekon sanıklarının haftada bir gün aileleri ve avukatlarıyla görüşmelerinin yeterli olmadığını savunan Özdemir, sanıkların, hükümlülerle aynı muameleyi görmekten şikayet ettiklerini aktardı.

Ecder Özdemir, Başkan Murat Yıldırım'ın açıklamalarını tamamlamasının ardından ayrıca açıklama yaptı. Özdemir'in açıklaması sırasında Yıldırım ve beraberindekiler Özdemir'in açıklama yapmak istemesi üzerine cezaevinden ayrıldı.

TBMM heyetinde; AK Parti Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Fatih Arıkan ve AK Parti Denizli Milletvekili Mithat Ekici, CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir ve MHP Kars Milletvekili Gürcan Dağdaş yer alıyor (CİHAN)

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2009, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67