Siyasiler çocukları da unutmadı

Siyasiler çocukları da unutmadı

Milli Eğitim eski Bakanı ve AKP Kahramanmaraş 1. sıra Milletvekili adayı Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Akmansoy Market’i ziyaret etti.

22 Temmuz genel seçimi öncesi, seçim çalışmalarını hızlandıran Prof. Dr. Mehmet Sağlam, 4 Temmuz Perşembe günü Akmansoy Marketi ve market içerisinde faaliyet gösteren çocuk dünyasını ziyaret etti. Market içerisini gezen Sağlam, market sahibi Gökhan Akmansoy’dan market ve Kahramanmaraş’ta marketçilik hakkında bilgiler aldı.

Gördüğü tabloyu bir hayli beğendiğini ifade eden Sağlam, bu gibi marketlerin sayısının artmasının gerektiğini söyledi.

Akmansoy Market, gelen müşterilerin çocuklarını bırakabilmesi ve zevkli dakikalar geçirebilmesi için yaptırdığı çocuk dünyasını da gezen Sağlam, çocuklardan büyük sevgi gördü. Çocuklar, Sağlam’ın elini öpebilmek için adeta izdiham yaşarken, uzun süre “Mehmet Sağlam” şeklinde slogan attılar. Bir süre çocukların oyunlarını izleyen Sağlam; “Alış-veriş yapmak için gelen anne ve babaların gözleri arkasında kalıyor. Ancak aileler, bu gibi yerler olduğu için hem alış-verişini keyifli bir şekilde yapıyor, hem de çocuklarını mutlu etmiş oluyorlar. Akmansoy Market’i böylesine güzel bir çalışmaya imza attığı için kutluyorum” dedi.

Sağlam’a bağış şikayeti!

Öte yandan; Market çıkışında Sağlam’ın yolunu kesen yoksul bir aile, çocuğunu okula kayıt ettirmek için gittiği Telekom İlköğretim Okulu’nda kendisinden bağış istendiğini iddia ederek şikayetçi oldu. Geçimini zor temin ettiğini ifade eden aile reisi Mevlüt Doğan; “Çocuğumu okula kayıt ettirebilmek için gerekli evrakları topladım ve Telekom İlköğretim Okulu’na gittim. Ancak, okul idarecileri, okula bağış karşılığında öğrencinin kaydını yapabileceklerini söylediler. Ben kapıcılık yaparak geçimimi temin ediyorum. Zaten zor şartlar altında yaşıyoruz, bir de bu durumla karşılaşınca ne yapacağımı şaşırdım sayın bakanım, yardımlarınızı bekliyorum” dedi.

Bunun üzerine Sağlam ise, öğrencinin ve velinin ismini alarak öğrencinin tek kuruş ödemeden kaydının yapılacağını söyledi. (Akşam Postası) (www.kanal46.tv)

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2007, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63